به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از روابط عمومی سازمان راهداری و حمل .نقل جاده ای ،رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی در آئین تجلیل از خادمین اربعین حسینی،با بیان این مطللب اظهار داشت: اربعین موضوعی جهانی است و اتفاقات عجیب و غریبی در برگزاری این کنگره عظیم و جهانی رخ می‌دهد.
وی با قدردانی از خدمات و زحمات عوامل خدمات‌رسان‌ به زائران اربعین حسینی، بیان کرد: اگرچه نگرانی‌های بسیار جدی در مدیریت کشور در زمینه جابجایی و انتقال حجم عظیم زائران در بازه زمانی کوتاهی وجود داشت، اما با تلاش خدمتگزاران کار جابجایی مسافران بدون حوادث و مشکلات جدی انجام شد.
وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: در حوزه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با بسیج همه امکانات و ظرفیت‌ها آن هم از چند ماه مانده به ایام اربعین با برنامه‌ریزی‌های مدون، شرایط مطلوبی را در حوزه جاده‌ای شاهد بودیم.
قاسمی با اشاره به تخصیص و صرف اعتبار بالغ بر ۱۲۰۰ میلیارد تومانی در حوزه بهینه‌سازی پایانه و اصلاح جاده‌ها و محورهای مواصلاتی، ادامه داد: به واسطه اقدامات بسیار مناسب سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در مسیرهای منتهی به مرزها و پایانه‌ها، مسائل مرتبط با موضوعات ترافیکی و تصادف بسیار کمتر و کمرنگ‌تر بود.
وی با قدردانی از خدمات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، تصریح کرد: این سازمان در ایام اربعین با برنامه‌ریزی‌های مناسب،با وجود کمبود ناوگان اتوبوسی، اما بسیج ظرفیت‌ها و امکانات ،کار بزرگی را در حوزه حمل و نقل جاده‌ای رقم زد.
قاسمی خاطرنشان کرد: در حوزه حمل و نقل ریلی و هوایی نیز در ایام اربعین امسال خدمات مناسب و مطلوبی به زائران ارائه شد.
براساس این گرارش در این مراسم که به میزبانی شرکت فرودگاه و ناوبری هوایی ایران در ۱۹ مهر برگزارشد، از فعالان و خادمان اربعین حسینی در حوزه وزارت راه و شهرسازی تقدیر و ازجمعی مدیران ستادی ، استانی و فعالان سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای نیز تجلیل شد.