به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از روابط عمومی سازمان راهداری وحمل ونقل جاده ای، مهرداد بذرپاش در آیین افتتاح ۱۱۲ پروژه راهداری استان اردبیل با اعتبار ۱۱ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال افزود: سازمان راهداری وحمل ونقل جاده ای مردمی ترین سازمان وزارت راه وشهرسازی است که شبانه روز به مردم خدمت می کند.

وی با بیان این که وزارت راه و شهرسازی وزارت خدمتی بوده و اکثریت مردم با آن ارتباط دارند، اظهار کرد: با اینکه همه بخش های وزارت راه و شهرسازی به نوعی به مردم ارایه خدمت می کنند اما خدمات حوزه راهداری و حمل و نقل شبانه روزی است. دکتر بذرپاش افزود:کمک به رفع و برطرف کردن یک نقطه پرحادثه و جلوگیری از جان باختن و آسیب دیدن انسان‌ها عین صدقه جاریه است و با تلاشی اندک می توان کارهای بزرگی انجام داد و این همان طاعت خدا و آباد و خوشحال کردن دل ها و قلب ها است.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: بدون شک صدقات جاریه در وزارتخانه‌ راه و شهرسازی و سازمان های زیر مجموعه آن کاملا قابل مشاهده است و به طوری که اقداماتی مانند احداث راه روستایی، رفع یک نقطه پرحادثه‌، روکش آسفالت و یا ایجاد سیستم روشنایی در معرض دید عموم مردم قرار دارد و چقدر باعث ایجاد امید و شور و شعف در مردم می شود. بذرپاش گفت: پس با اندک خدمت به مردم می توان رضایت حداکثری را کسب کرد و چه فرصتی از این بهتر که با اندک خدمت به مردم می توان هم رضایت خداوند متعال و هم رضایت مردم را جلب کرد.

وی با بیان اینکه همه ما وظیفه داریم به مردم بدون منت و شبانه روزی خدمت کنیم، افزود: همه باید تلاش کنند با برداشتن موانع پیش روی خدمت رسانی به مردم، خدمات بهتر و متفاوت تری به مردم ارائه شود.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه پروژه های وزارت راه و شهرسازی به طور مرتب افتتاح و وارد مدار خدمات رسانی می شود، اظهار کرد: تلاش می شود با کمک مجلس شورای اسلامی منابع مورد نیاز تامین و پروژه های وزارت راه و شهرسازی در مقایسه با گذشته تسریع یابد.

بذر پاش در ادامه با تاکید بر لزوم تکمیل کریدورهای ترانزیتی کشور و اولویت تزریق منابع مالی به پروژه‌های این بخش بیان کرد: اردبیل استان مرزی محسوب می‌شود و ظرفیت‌های زیادی در حوزه ترانزیت دارد که کم نظیر است.

وی اضافه کرد: تکمیل راه آهن میانه – اردبیل یکی از آرزوهای مردم منطقه است و تلاش می شود این پروژه عظیم و مهم اوایل سال آینده به طور رسمی افتتاح و به بهره‌برداری برسد و عملیات اجرایی فاز بعدی این پروژه به سمت پارس آباد و مرز جمهوری آذربایجان آغاز شود. تکمیل کریدورهای ترانزیتی سیاست قطعی دولت است وزیر راه و شهرسازی تکمیل کریدورهای ترانزیتی کشور را سیاست قطعی دولت عنوان کرد و گفت: مقام معظم رهبری و رئیس جمهور در مقاطع مختلف بر این مسئله تاکید داشتند و یکی از اصلی ترین و راهبردی ترین نقاط تمرکز دولت تکمیل کریدورهای ترانزیتی است.

بذرپاش با بیان اینکه کریدورهای ترانزیتی می تواند بیشتر از نفت برای کشور منابع مالی و ثروت تولید کند، افزود: در این زمینه توافقات خوبی با کشورهای همسایه منعقد شده که امیدواریم از این ظرفیت نهایت استفاده را بکنیم.

وی با بیان اینکه باید از این ظرفیت خدادادی نهایت استفاده را کرد، اظهار کرد: با احیای مجدد راه ابریشم میتوان از ظرفیتهای ترانزیتی کشور به نحو احسن استفاده کرد که ملزومات آن در حال فراهم شدن است. همت جهادی و اقدام انقلابی در اجرای پروزه های راهداری استان اردبیل استاندار اردبیل اظهارداشت : همت جهادی واقدام انقلابی در اجرای پروژه های راهداری استان اردبیل رقم خورده است. سید حامد عاملی افزود: اقداماتی که در این مدت در حوزه راهداری استان صورت گرفته به اندازه بیش از سه سال گذشته است که نشان دهنده همت واقعی و جدی است.

وی با اشاره به اینکه عمده این اقدامات در مناطق روستایی و راه‌های فرعی انجام شده و رضایتمندی مردم در شهرهای کوچک و روستاها را بدنبال داشته تصریح کرد: امروز این همت و تلاش در همه مجموعه استان هست و نمایندگان منطقه با همت ، تلاش و جدیت وارد شده و پشتیبانی کردند که ما مسائل را پیش ببریم. استاندار اردبیل با اشاره به عقب‌ماندگی‌های تاریخی این استان در حوزه‌های مختلف خواستار تلاش مضاعف برای جبران این کاستی‌ها شد.

عاملی اظهارکرد:طی ۱۶ ماه تصدی مسئولیت استانداری در بررسی شاخص‌های مختلف وضعیت این استان نسبت به سایر استان‌ها بهتر از رتبه ۲۴ ، ۲۵ و ۲۶ کشوری نبوده است ، باید تلاش بیشتری داشته باشیم و همت جدی بکنیم تا بخشی از این عقب‌ماندگی‌ها را جبران کنیم.

وی حل مشکلات استان را در گرو همدلی و همراهی همگان دانست و گفت: باید از طرح مسائلی که سودی به حال مردم ندارد پرهیز کرده ، فکر و ذکرمان خدمت به مردم باشد و از طرف دیگر اگر مسائل و بروکراسی‌های زائد اداری و قوانینی که منجر به فرصت‌سوزی برای کشور و مردم می‌شود را کنار بگذاریم ، قطعاً می‌توانیم با وجود همه مسائل و مشکلات کارهای بزرگ انجام دهیم.

استاندار اردبیل خاطرنشان کرد: در سایه همدلی و همراهی و کمک نمایندگان و مدیران استان ۱۰ هزار میلیارد تومان منابع به پروژه‌های اساسی استان تزریق شد، بخشی از شیرینی این پروژه‌ها را مردم چشیدند و افتتاح بخش دیگری از این پروژه‌ها در سال آینده منشاء خیر و برکت برای مردم خواهد شد.

وزارت راه و شهرسازی راهبردی‌ترین وزارتخانه دولت است

نماینده مردم مشگین‌شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت راه و شهرسازی راهبردی‌ترین وزارتخانه دولت است که توسعه، تکمیل و بهره برداری از شریان‌های ارتباطی کشور تنها بخشی از ماموریت این وزارتخانه است.

محمود عباس‌زاده در آیین افتتاح ۱۱۲ پروژه راهداری استان اردبیل با بیان اینکه وزارت راه و شهرسازی یکی از مردمی ترین و راهبردی ترین وزارتخانه دولت است افزود: حرکت این مجموعه تسهیل کننده حرکت کشور است و از وزیر راه و شهرسازی به عنوان جوان‌ترین عضو کابینه و باسابقه ارزشمند انتظار داریم کارهای بزرگی در این حوزه انجام دهد.

نماینده مردم مشگین‌شهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی در ساختار کشور با مشکل تمرکزگرایی روبرو هستیم تصریح کرد:در برخی موارد فرایند اعطای تسهیلات ۵۰ یا ۱۰۰ میلیون تومانی و ساخت مسکن به مردم در روستاها تا ۲ سال نیز طول می‌کشد و علت این موضوع تصمیم‌گیری‌ها در مرکز و عدم توجه به تمرکز زدایی است.

عباس‌زاده با اشاره به این که رشد مرکز استان اردبیل طی سال‌های گذشته ده‌ها برابر شهرستان‌های استان بوده است ، بیان کرد: مشخص نیست چرا تصمیم‌گیری و اقدامات ابتدایی از مرکز استان به مسئولان شهرستانی تفویض نمی‌شود. وی افزود: در حوزه هوشمندسازی هم با توجه به زیرساخت‌هایی که وجود دارد انتظار می‌رود به بخش‌های مختلف حمل و نقل از جمله هزینه ، رضایت ، رفاه ، آسایش و امنیت مردم توجه شود و حیف است از زیرساخت‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری غافل شویم.

۱۱۲ پروژه راهداری در استان اردبیل افتتاح شد

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اردبیل گفت: برای اجرای این ۱۱۲ پروژه ۱۱ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است. کلیم اله وثوقی احداث و بازسازی ۲۷ دهنه ابنیه فنی و تونل‌های راه‌های شریانی و اصلی، تهیه ۲۰ هزار تن آسفالت زیر قیف جهت لکه‌گیری راه‌های مواصلاتی و یک هزار و ۷۰۰ کیلومتر خط کشی محورهای اصلی فرعی و روستایی از جمله پروژه‌هایی عنوان کرد که امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی به بهره برداری رسید.

وی ارتقای کیفی و روکش آسفالت ۱۸۰ کیلومتر از راه‌های استان، ساخت و توسعه آسفالت ۱۲۰ کیلومتر راه روستایی ، راه‌اندازی۶ سامانه ثبت تخلفات جاده‌ای ، اورهال ۹۱ دستگاه ماشین‌آلات راهداری ، احداث ۱۲ کیلومتر روشنایی طولی و نقطه‌ای ، بهسازی و تعریض۲۲ کیلومتر و رفع سه نقطه حادثه‌خیز در راه‌های استان از دیگر پروژه‌ ها عنوان کرد.

عضو شورای اداری استان اردبیل همچنین از آغاز عملیات احداث پاسگاه پلیس راه مشگین‌شهر – پارس‌آباد با اعتبار ۱۳۶ میلیارد ریال ، عملیات بهسازی قطعه ۲ محور هشجین – سرچم با اعتبار ۷۰۰ میلیارد ریال ، عملیات بهسازی و آسفالت مشگین‌شهر- موئیل – قینرجه با اعتبار ۸۲۸ کیلومتر بهسازی و روکش آسفالت محور اسالم – خلخال با اعتبار ۸۰۰ میلیارد ریال خبر داد.