به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، سعید بشرخواه مدیر کل تامین اجتماعی بشرخواه در این مراسم که با حضور مهندس بهنام جو استاندار اردبیل همزمان با هفته تامین اجتماعی تشکیل شد، افزود: اکنون این سازمان با تحت پوشش قرار دادن بیش از نیمی از جمعیت کشور ، نقش مهم و بسزایی در تأمین رفاه و آسایش امروز و فردای مخاطبین خود ایفا ونقش بسزائی در امنیت ملی دارد و از آنجائی که سال ۱۳۹۸ از سوی مقام معظم رهبری سال رونق تولید نامگذاری شده است لذامی بایست در سالجاری در عمل به شعار سال نقش حمایتی خودرا جهت رونق تولید بیش از گذشته پررنگتر ایفاء کنیم .

وی با اشاره اینکه که سازمان تامین اجتماعی در استان اردبیل دارای ۱۰ شعبه ۶ شعبه اقماری و ۵ شعبه کارگزاری است، خاطرنشان کرد:  ۲۸۹نفر درشعب استان  مشغول ارایه خدمات به جامعه هدف هستند .
بشرخواه افرود: پرداخت مستمری ماهیانه،حمایتهای درمانی، توسعه مراکز درمان مستقیم و غیرمستقیم، پرداخت بیمه بیکاری، غرامت دستمزد ایام بارداری و بیماری و سایر خدمات کوتاه و بلند مدت سازمان بیانگر حمایتهای سازمان بزرگ تأمین اجتماعی از نیروی کار و مولد جامعه است که سازمان تامین اجتماعی با برنامه ریزی جامع ودر قالب طرحهای اجرای خدمات غیر حضوری رادر سرلوحه خدمات قرار داده است.
وی با بیان اینکه سازمان تأمین اجتماعی به‌عنوان بزرگ‌ترین سازمان بیمه‌گر کشور می‌تواند آرامش خاطر را در محیط کسب‌وکار برای افراد شاغل فراهم کند، اظهار کرد: سازمان تأمین اجتماعی یک‌نهاد غیردولتی است که منابع مالی آن از محل اخذ حق بیمه با مشارکت بیمه‌شده و کارفرما تأمین می شود.
بشرخواه با بیان اینکه سازمان تأمین اجتماعی به عنوان یک سازمان بین النسلی، با پوشش‌دهی با بیش از ۴٢ میلیون نفر از جمعیت کشور سازمانی مردم نهاد است که مخاطب عمده آن بیمه شدگان هستند و ما نیز تلاش می‌کنیم با افزایش و آسان کردن دسترسی به خدمات بیمه‌ای رضایت‌مندی آنها را جلب کنیم و این سازمان با تکیه بر منابع حاصل از حق بیمه که منشأ حق الناس دارد، در راستای توسعه عدالت اجتماعی و حمایت از نیروهای کار و تولید در جامعه گام بر می دارد گفت،با تکمیل سامانه متمرکز خدمات غیر حضوری سازمان شاهد تحولی شگرف در نحوه خدمت رسانی تامین اجتماعی خواهیم بود.
وی، با اشاره به اینکه خدمات سازمان طی سالهای اخیر در حوزه الکترونیکی و غیرحضوری بسیار توسعه یافته است، تکریم مراجعین و جلب رضایت آنان را از مهمترین اولویت های تأمین اجتماعی استان دانست و تصریح کرد: در این راستا اقدامات مهمی در واحدهای تابعه انجام شده و قویاً ارتقاء سطح خدمت رسانی بصورت مستمر در برنامه ریزی های کلان سازمان گنجانده شده است .
مدیرکل تامین اجتماعی اردبیل  با اشاره به اینکه حرکت سازمان برای کاهش مراجعات غیرضروری و گام برداشتن در جهت ارائه خدمات بصورت غیرحضوری ازمهمترین اقدامات و اهداف در سالهای اخیر بوده  اظهار داشت :با تکمیل سامانه متمرکز خدمات غیر حضوری سازمان شاهد تحولی شگرف در نحوه خدمت رسانی در سازمان تامین اجتماعی خواهیم بود. بنابراین همه ما وظیفه داریم در راستای اجرای این طرح  ملی که باعنوان طرحدکتر نوربخش می باشد نهایت تلاش و کوشش را نموده و بایستی جامعه هدف را بسوی خدمات غیر حضوری سوق دهیم .
وی عنوان داشت :تحقق فعالیتهای سازمانی با تکیه بر مشارکت و محوریت شرکای اجتماعی در گروههای بیمه شدگان، کارفرمایان و دولت میسر شده و تلاش به منظور دستیابی به پایداری، پویایی و سرآمدی در مسیر پاسخگوئی و افزایش رضایتمندی مخاطبان، اصول زیربنایی درچشم انداز آن قلمداد می شود.
در ادامه این جلسه استاندار اردبیل ضمن گرامیداشت هفته تامین اجتماعی گفت: وقتی مراکز تولید در اردبیل بخاطر مشکلات ارزی دچارمشکل شد این سازمان تامین اجتماعی استان بود که از طریق دادن فرصت و زمان به صنعتگران کمک حال انها بوده  و بعنوان یک سازمان بیمه ای از تولید حمایت کرد.
بهنام جو با اظهار رضایت کامل ازعملکرد این سازمان خاطر نشان کرد: در بحث تولید جهش های بزرگی انجام گرفته است وقتی در استان رونق تولید باشد و پروژه های عظیمی به سرانجام برسد در واقع کمک حال سازمان تامین اجتماعی خواهد بود تا با تحصیل حق بیمه های شاغلین و بیمه شدگان قسمتی از منابع سازمان که عمدتاً ضرورتی برای مصارف هستند به حیطه  وصول در آید .
وی تاکید کرد : در سازمان تامین اجتماعی خدمات برزگی به بیمه شدگان ارائه می شود و از این بایت از تلاش ارزنده همه کارکنان این سازمان تشکر و قدر دانی داریم.
استاندار اردبیل در پایان با حضور در شعبه دو اردبیل از قسمتهای شعبه تامین اجتماعی بازدید و  از  تلاش و زحمات مجموعه سازمان تامین اجتماعی تقدیر وتشکر کرد.