به گزارش پایگاه خبری ربیع ، با حضور حضرت آیت الله محمدی لائینی نماینده ولی فقیه در مازندران، رازجویان معاون عمرانی استاندار مازندران، زارعی و بابایی نمایندگان منتخب مردم ساری در مجلس شورای اسلامی، رضایی فرماندار ساری، رجبی شهردار، اعضای شورای اسلامی شهر ساری ، سردار بابایی فرمانده سپاه کربلای استان،سردار ملکی مدیرکل حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس و دیگر مسئولان استانی و شهرستانی هم‌زمان با دیگر پروژه‌های تفریحی، فرهنگی و خدماتی این شهر افتتاح شد.
این بوستان به عنوان مجموعه‌ای فرهنگی، تفریحی و ورزشی ویژه استفاده بانوان در نظر گرفته شده که به دلیل کار کارشناسی نا مناسب و عدم لحاظ حفظ حریم برای بانوان از سوی ساختمان‌های اطراف، نتوانسته است با کاربری تعریف شده خود به بهره برداری برسد ودر دسترس بانوان ساروی قرار گیرد.
بوستان خانواده به عنوان مجموعه‌ای فرهنگی، تفریحی و ورزشی است که در زمینی به مساحت تقریبی ۱۰ هکتار در منطقه یک ساری ابتدای بلوار فرح‌آباد واقع شده است.
در این مراسم ، عباس رجبی شهردار ساری با اشاره به صدور مجوزهای ساخت برای ساختمان‌های اطراف این بوستان طی سال های گذشته که موجب اشراف به این مکان شده است گفت: امیدواریم بتوانیم در آینده بوستانی با شرایط مناسب ویژه بانوان شهر ساری احداث نماییم.
وی افزود: هم‌زمان با این پروژه، بوستان رسالت با هدف افزایش سرانه فضای سبز شهری ، خرید و تجهیز ۲۲ دستگاه خودروی حمل زباله جهت جمع آوری مکانیزه زباله های سطح شهر، تجهیز، خرید و بروزرسانی ادوات و ماشین آلات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ساری در راستای ارتقاء سطح خدمات رسانی این سازمان و پروژه تعریض و بهسازی بلوار کشاورز و ساماندهی و توسعه بازار ملامجدالدین نیز مورد بهره برداری قرار گرفتند.
رجبی ، کاهش چشمگیر درآمد شهرداری های کشور به دلیل شیوع کرونا را از مسائل عمده و مطرح‌شده در مجمع کلان‌شهرها برشمرد و ادامه داد: البته شهرداری ساری نیز از این قاعده مستثنی نبوده است ولی خدمت رسانی به شهروندان در این ایام نیز استمرار داشت.
وی ضرورت دستیابی به درآمد پایدار در شهرداری‌ها را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: ساخت ۲۶ باب مغازه با استفاده از ظرفیت و توانمندی درون‌سازمانی با هزینه مبلغ حدود یک میلیارد تومان به همت سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فراورده های کشاورزی ، آورده ی ۱۲ میلیارد تومانی را برای این سازمان در پی داشته است و فاز دوم این پروژه نیز در دستور کار قرار گرفت.