به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از فارس، مجید ثاقبی در حاشیه همایش درس‌هایی از زلزله کرمانشاه از حضور و بازدید میدانی تیمی فنی این سازمان در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه خبر داد و گفت: سال گذشته و پس از وقوع زلزله تیمی فنی از سازمان نظام‌مهندسی استان به مناطق زلزله‌زده سرپل ذهاب، قصر شیرین و اسکله اعزام شد.

وی هدف این اعزام را بررسی و تحلیل فنی علل تخریب بناها برشمرد و بیان کرد: برای مقابله و جلوگیری از وقوع این نوع حوادث امروز همایشی با عنوان درس‌هایی از زلزله برگزار و در این نشست اطلاعات فنی دوستان در اختیار متولیان و مجریان ساخت‌وساز قرار داده می‌شود.

رئیس سازمان نظام مهندسی استان مرکزی هدف از برگزاری این همایش را ارائه تجربه و تحلیل اعضا برای مسئولین شهری بیان کرد و افزود: با برگزاری این نشست درصددیم با یادآوری علل اصلی تخریب در زلزله کرمانشاه کمبودها و کاستی‌های احتمالی در مسیر ساخت‌وساز بناها را با حضور مدیران شهری برطرف سازیم.

ثاقبی با اشاره به اینکه مدیران نظام‌مهندسی کل کشور، مدیران شهری و مهندسین نظام مهندس استان مدعوین این سمینار هستند، ادامه داد: در این سمینار قرار است درس‌های مدیریتی در قالب تجربه میدانی و تحلیل فنی برای مدعوین ارائه شود.

وی با بیان اینکه این سمینار فنی است، اظهار کرد: علت اصلی تخریب ساختمانی نتیجه مشکل و ایرادات فنی است به‌تبع آن ایراد فنی نتیجه یک سوء مدیریت و سوء مدیریت حاصل یک سیاست غلط است.

رئیس سازمان نظام‌مهندسی استان با اشاره به اینکه این سازمان سیاست‌گذار نیست از عدم حضور مجری در ۸۰ درصد از ساختمان‌های استان خبر داد و گفت: سازمان راه و شهرسازی به‌عنوان متولی باید سیاستی اتخاذ کند تا از این پس ساختمانی بدون حضور مجری ذی‌صلاح و قانونی ساخته و بنا نشود.

ثاقبی خاطرنشان کرد: برای ایجاد بناهای ایمن و مستحکم در برابر زلزله و دیگر بلایای طبیعی بایستی قانون را رعایت کرد و مقید به آن بود.

انتهای پیام/