به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از فارس از گرگان، سردار حسین معروفی پیش از ظهر امروز در جلسه هماهنگی اردوی جهادی مسؤولان و خیرین اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی سراسر کشور اظهار کرد: نقش اصناف در طول تاریخ انقلاب اسلامی نقش موثری بود و اصناف جزو کسانی بودند که لبیک‌گوی امام، مقام معظم رهبری و مسوولان بودند و حضور این صنف بسیاری از مشکلات را حل کرد.

وی تصریح کرد: پس از مهار سیل که جنگ با آب بود نیازمند کمک در بخش‎های مختلف اعم از زیرساخت‎ها، تأمین مسکن، مایحتاج ضروری زندگی و …در مناطق سیل‎زده و… داریم.

فرمانده سپاه نینوا استان گلستان اذعان کرد: در جریان سیل در استان گلستان همه جهاد کردند، ما پا به پای مردم بودیم و برخی از مدیران کل که شبانه‎روز در منطقه بودند را می‌دیدم.

معروفی یادآور شد: باید تلاش کنیم موازی‎کاری انجام نشود و در بحث توزیع‌ اقلام بسیاری از مسائل مختلف وجود داشت و باید یک نهاد با عدالت این اقدام را انجام می‌داد.

وی با بیان اینکه در سیل اخیر کارهای بزرگی در بخش‎های مختلف اعم از امدادرسانی، تخلیه آب، تغذیه و تأمین امنیت مردم در منطقه سیل‎زده انجام شد، اذعان کرد: مردم منطقه سیل‌زده نجابت داشتند، مردمی که همه چیزی خود را از دست داده بودند و با مشکلات و دغدغه‌هایی روبه‌رو بودند اما وقتی دیدند که همه در این منطقه حضور دارند آرام شدند.

فرمانده سپاه نینوا استان گلستان با بیان اینکه بیشترین نقش در مدیریت سیل را مردم داشتند و بر این اساس ۶ نفر در منطقه گمیشان شهید شدند، ابراز کرد: این نیروهای مردمی که برای ایجاد کانال تلاش می‎کردند به شهادت رسیدند که ما کار این مردم را ادامه دادیم و به نتیجه رساندیم.

معروفی با اشاره به اینکه کاری که در «صفاایشان» و «کانال رهبری» انجام شد شبانه‌روزی بود، تصریح کرد: مردم در شب‌هایی نگران بودند که گمیشان را آب فرا می‌گیرد و از آنجایی که راه خروجی از دست رفته بود بسیار نگران بودند.

وی متذکر شد: ۱۸ پل در مدت زمان ۶۰ ساعت در مسیر گمیشان به بندرترکمن احداث کردیم تا راه دسترسی مردم گمیشان باز شود و باید از تیم مهندسی جوادالائمه تشکر کرد.

فرمانده سپاه نینوا استان گلستان افزود: همانطور که وزیر کشور نیز روز گذشته صادقانه اعلام کرد دولت به تنهایی نمی‌تواند مشکلات ناشی از سیل را حل کند و همه باید دست به دست هم دهیم تا بتوانیم این مشکلات را برطرف کنیم.

معروفی با بیان اینکه حوادثی مانند سیل یک امتحان الهی است و این امتحان تنها برای مردم سیل‌زده نیست و ما هم باید وظیفه‌مندی خود را انجام دهیم‌، اذعان کرد: اخلاص در عمل آن چیزی است که باقی می‌ماند و بر این اساس دفاع مقدس و شهدای کربلا پس از سال‌ها زنده و ماندگار شده است‌.

وی با بیان اینکه روز گذشته رئیس سازمان بسیج مستضعفین، طرح همبستگی ملی را ارئه کرد و  در قالب آن هر کسبه یک کالا را تامین می‎کند، افزود: ما آمادگی داریم این کار را در استان با هماهنگی اتاق اصناف انجام دهیم.

فرمانده سپاه نینوا استان گلستان اضافه کرد: برای کمک به سیل‎زدگان قرارگاه جهادی مردمی را در استان تشکیل دادیم و ۷۸۰ طلبه در منطقه در این قرارگاه فعالیت دارند.

معروفی با بیان اینکه اولویت ما در استان باید سیل شود، تأکید کرد: باید سوله‌های بزرگ را برای مواقع بحران در استان گلستان تعریف کنیم و نباید بار دیگر غافلگیر شویم‌.

وی در پایان گفت: نیروهای جهادی در مناطق سیل‎زده حضور می‌یابند و وسایل برقی مردم که دچار آبگرفتی و تخریب شدند را کدگذاری می‎کنند و امیدواریم بتوانیم این لوازم خانگی را تعمیر کنیم.

انتهای پیام/۸۳۰۱۵/