به گزارش پایگاه خبری ربیع، آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری در مراسم افتتاح ۴۲ پروژه عمرانی و کلنگ زنی ۴۲ پروژه دیگر که پیش از ظهر ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ در سالن آیت الله شرعی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران برگزار شد، اظهار داشت: انسان در مسیر زندگی به ۳ روش می تواند عمل کند که اولین روش؛ ایستا بودن، درجازدن و عدم تحرک و پویایی است.
وی افزود: در روش اول، انسان زندگی یکنواختی دارد، یعنی نه به سمت پیشرفت و تعالی حرکت می کند و نه به عقب برمی گردد و در این روش انسان مغبون بوده و ضرر کرده است چون عمر خود را داده است ولی استفاده و بهره خوبی از آن نداشته است.
رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ادامه داد: در روش دوم افراد نگاه رو به جلو دارند، افق پیش رو و آینده را می بینند و برای آن دغدغه و طرح دارند و همواره به سمت بالندگی، پویایی و تکامل در حرکت هستند که این افراد همواره غبطه می خورند که چرا از نعمت های خداوند و عمر خود بیش از این استفاده نکردند.
وی بیان داشت: اما گروه سوم کسانی هستند که نه زندگی یکنواخت را تجربه می کنند و نه به سمت پیشرفت و تعالی در حرکتند، بلکه روز به روز به عقب برمی گردند و دچار نقصان و ضرر شده اند به طوری که نبودن آنها بهتر از بودنشان است.
آیت الله حسینی بوشهری در بخش بعدی سخنان خود با اشاره به افتتاح ۴۲ پروژه عمرانی و کلنگ زنی ۴۲ پروژه دیگر، گفت: کاری که امروز با توجه به کمبود بودجه، امکانات محدود، شرایط تحریم و محدودیت های متعدد اتفاق افتاده، بسیار حرکت مهم و بابرکت است و نشان از تلاش های فراوان مجموعه حوزه های علمیه خواهران دارد و مصداق ویژگی دوم یعنی حرکت به سمت بالندگی، پویایی و تکامل است.
وی افزود: این امکانات و تلاش ها باید طلاب را به سمت تعالی حرکت دهد و روز به روز آنها را در مسیر کمال و پیشرفت به جلو براند تا بتوانند تأثیرگذاری بیشتری در جامعه داشته باشند.
دبیر شورای عالی حوزه های علمیه با تأکید بر این که هیچ جامعه ای بدون عزت و توسعه پایدار نمی تواند رو به جلو حرکت کرده و به پیشرفت برسد، خاطرنشان کرد: فراهم کردن امکانات و زیرساخت های لازم و برنامه ریزی مدون به خواهران کمک می کند با کمترین کاستی و مشکلات مشغول به علم اندوزی و تحصیل و تألیف شوند.
وی افزود: بانوان امروز باید رشد کنند چون مسئولیت خطیری بر عهده دارند و از همین رو بود که پیامبر اکرم(ص) دست فاطمه(س) را می بوسید که بگوید زن در جامعه دینی و اسلامی باید به کمال برسد که رسید و در تاریخ می بینیم که تعدادی زیادی از زنان راوی حدیث هستند و توصیه می کنیم بانوان این مسیر را ادامه دهند.
آیت الله حسینی بوشهری با تأکید بر این که خیرین، هیئت امنا و افراد دیگر باید در مسیر ساخت مدارس علمیه جهت تربیت طلاب فاضله بشتابند و در این کار خیر پیشی بگیرند، ادامه داد: اگر قال الباقر یا قال الصادق علیهم السلام در این مراکز دینی گفته شود، افرادی در آن درس بخوانند، افرادی تدریس کنند و طلابی از این مراکز برای تبلیغ علوم دینی اعزام شوند، همه اینها حسناتی است که خیرین و افراد مشارکت کننده در ساخت این مراکز در آن سهیم خواهند بود و در نامه عمل آنها ثبت خواهد شد.