به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از مهر، مسعود منصور در نشست هم‌اندیشی و پیگیری در خصوص بررسی و مشکلات مربوط به رفع تداخلات اراضی کشاورزی شهرستان مهاباد افزود: در همین راستا پیش‌بینی کشت نهال در صنعت زراعت چوب و همچنین ارائه تسهیلات به اشخاصی که در زمین‌های دیم کم بازده به کاشت نهال می‌پردازند نیز انجام شده است.

وی اظهار کرد: خرید تضمینی صنایع چوب از نهال‌کاران و فعالان زراعت چوب نیز از دیگر برنامه‌های تشویقی برای کاشت چوب و احیای دوباره آن در سطح کشور است.

منصور اضافه کرد: همچنین افرادی که در اراضی ملی با شرط تأمین آب اقدام به کشت نهال و زراعت آن کنند تسهیلات ویژه اختصاص پیدا می‌کند.

رئیس سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور تاکید کرد: آذربایجان‌غربی یکی از استان‌های مستعد است برای اینکه هم به صورت مستقیم کار زراعت چوب و هم در قالب بادشکن و تلفیق با کارهای دیگر مناسب برای صنوبر کاری است و یک صنعت سبز و سودده بوده بنابراین از این طرح در منطقه حمایت می‌کنیم.

وی در خصوص پارک جنگلی استاد هه‌ژار مهاباد نیز گفت: این پارک یکی از پر جاذبەترین پارک‌های جنگلی سراسر کشور در آینده خواهد شد و با اهدای منابع مالی طی سال‌های آتی به یک تفرجگاه کاملی برای مردم این شهر و سراسر کشور تبدیل خواهد شد.