معاون امور عمرانی استانداری همدان با اشاره به توسعه نگاه انسان محوری و ایجاد پیوستهای فرهنگی و اجتماعی حرکت شهر همدان را به سمت یک شهر ایده آل برای شهروندان دانست و گفت شهر همدان دارای خصوصیات و ویژگی خاصی از منظر فرهنگی، تاریخی و اجتماعی و بایستی در اجرای تمامی پروژه ها چنین ویژگی هایی لحاظ شوند که در این صورت شاهد استقبال مردم از این پروژه ها خواهیم بود.

 

وی ادامه داد خوشبختانه طی سالیان اخیر شهرداری همدان با استفاده از پرسنل جوان، متعهد و متخصص خود توانسته است این رویکرد را در شهر همدان توسعه دهد که خروجی آن رضایت همشهریان می باشد.

 

فرزانه گفت اقدامات و پروژه های بزرگی در شهر همدان  در حال اجراست که  می توان به پروژه هایی همچون استانداردسازی و پیاده رو سازی های گسترده معابر، احداث سایت موزه میدان امام (ره) که یک نقطه تاریخی در شهر همدان محسوب می گردد و احداث پارکهای فرامنطقه ای مانند پارک ولایت و سد اکباتان اشاره کرد و علاوه بر اینکه نشان دهنده ی نگاه مثبت شهرداری به شهر و بافت تاریخی آن می باشد نشان دهنده ی توجه شهرداری به فضای سبز و حرایم شهری نیز هست.

 

صوفی شهردار همدان نیز با بیان پارک فرا منطقه ای ولایت با توجه به مساحت گسترده ای که دارد می تواند یکی از پارکهای راهبردی شهر همدان باشد گفت تا کنون اقدامات مناسبی در زمینه احداث راه های دسترسی این پارک صورت پذیرفته است.

 

شهردار همدان گفت موزه مرکزی میدان امام (ره) در بافت تاریخی شهر و بازار قدیمی همدان می تواند بیش از پیش به جذب بیشتر گردشگر داخلی و خارجی کمک کند گفت احداث این موزه اهمیت ویژه ای برای شهروندان همدانی دارد. از این رو در تابستان سالجاری احداث این سایت موزه به منطقه یک شهرداری واگذار شد تا شاهد تکمیل شدن هرچه سریعتر آن باشیم.

 

دهبانی صابر مدیر منطقه یک نیز با بیان اینکه روند عملیات اجرایی پارک فرامنطقه ای ولایت در حال انجام است گفت هم اکنون عملیات احداث دیوارهای حائل و سنگچینی های مربوطه در حال انجام است گفت با احداث این پارک شاهد رشد قابل توجهی در سرانه فضای سبز شهروندان خواهیم بود و قطعا در آینده می تواند یکی از مکان های تاثیر گذار شهر همدان  در جذب گردشگر باشد.

 

وی همچنین از اتمام عملیات کارگاهی ستون های سازه اصلی سایت موزه میدان امام (ره) خبر داد و گفت عملیات نصب این ستون ها طی روزهای اخیر در حال انجام است و امیدواریم هرچه سریعتر با اجرای فوندانسیون اصلی روند اجرای پروژه را تسریع کنیم.