دامون رشیدزاده

به گزارش پایگاه خبری ربیع، امروز و در آخرین روز از دور اول بازی های گروهی جام جهانی قطر ۲۰۲۲ بازی های دو گروه G و H برگزار خواهد شد.

نکته جالب بازی های امروز اولین قضاوت علیرضا فغانی داور سرشناس کشورمان به همراه کمک‌های ایرانی‌اش محمدرضا ابوالفضلی و محمدرضا منصوری است. فغانی که یکی از بهترین داورهای آسیا و جهان است در اولین قضاوت خود دیدار بسیار حساس برزیل و صربستان را سوت خواهد زد.

علیرضا فغانی که سابقه قضاوت دیدار رده بندی جام جهانی را در کارنامه دارد یکی از شانس های مهم قضاوت فینال این دوره از جام جهانی است.

برزیل – صربستان

یکی از شانس های اصلی قهرمانی این دوره از جام جهانی بدون شک تیم پرافتخار و پر ستاره برزیل است. تیم برزیل با جمعی از برترین ستاره‌های دنیای فوتبال در اولین گام به مصاف تیم سرسخت صربستان خواهد رفت.

وینیسیوس جونیور و نیمار امیدهای اصلی تیم برزیل در این دوره هستند و نگاه بسیاری از فوتبال دوستان در سرتاسر جهان به این دو بازیکن دوخته شده است.

اما تیم صربستان با داشتن دوشان ولاهوویچ، ستاره خط حمله یوونتوس و لوکا یوویچ مهاجم فیورنتینا امیدوار است که بتواند به دور دوم این رقابت ها صعود کند.

سوئیس – کامرون

اما دو تیم دیگر گروه G از ساعت ۱۳:۳۰ به مصاف هم خواهند رفت. اریک ماکسیم چوپو موتینگ ستاره بایرن مونیخ در هفته های اخیر به همراه بازیکنانی مانند وینسنت ابوبکر، مارتین هونگلا، سوایبو مارو و جروم انگوم امیدهای کامرونی ها در این دوره جام جهانی هستند. در ترکیب تیم ملی سوئیس نیز بازیکنان با تجربه‌ای مانند گرانیت ژاکا و ژردان شکیری امیدهای اصلی مورات یاکین سرمربی این تیم هستند.

هم کامرون و هم تیم ملی فوتبال سوئیس برای صعود از گروه G کار سختی پیش رو دارند.

پرتغال – غنا

حضور فوق ستاره فوتبال جهان حتی در بدترین شرایط روحی نیز چیزی از جذابیت های فوتبال پرتغال کم نمی کند. کریستیانو رونالدو که همین یکی دو روز پیش پس از جنجال های فراوان از منچستر یونایتد جدا شد در احتمالاً آخرین جام جهانی خود به دنبال کسب بالاترین افتخار ممکن در فوتبال ملی یعنی قهرمانی جام جهانی است. رونالدو که قهرمانی یورو و تمامی افتخارات ممکن فوتبال باشگاهی را در کارنامه خود دارد تن‌ها چشم به جام جهانی دارد. جامی که البته اصلاً و ابداً آسان به دست نمی آید.

تیم فوتبال غنا که همیشه یکی از بهترین تیم‌های آفریقایی بوده است این روزها درگیر حواشی عجیب و خنده داری شده است. اعضای تیم ملی غنا، بعد از ورود به قطر، متوجه شدند که لباس های خود را جا گذاشته اند! آنها در عین ناباوری بدون لباس هایی که قرار است در جام جهانی ۲۰۲۲ به تن کنند، کشور خود را به مقصد قطر ترک کردند و اینک دست به دامان پست شده‌اند تا این لباس‌ها را پیش از شروع جام به دست‌شان برساند.

اروگوئه – کره جنوبی

دیگر دیدار گروه H بین نماینده آسیا و آمریکای جنوبی برگزار خواهد شد. کره جنوبی با ستاره‌هایی مانند سون هیونگ مین، هوانگ هی چان، لی جائه سانگ، جئونگ وو یئونگ و لی کانگ این امیدوار به صعود از گروه خود است. البته مصدومیت شدید سون ستاره باشگاه تاتنهام و امید اول گلزنی کره جنوبی کار را برای این تیم سخت کرده است. سون هیونگ مین پس از جراحی هنوز شرایط خوبی برای حضور در میادین ندارد اما پائولو بنتو نام او را در فهرست نهایی تیمش گنجانده است.

در مقابل اروگوئه با داشتن ستاره‌هایی آماده مانند فدریکو والورده بازیکن رئال مادرید، داروین نونیز بازیکن لیورپول همچنین ادینسون کاوانی و لوئیس سوارز تیمی زهر دار و قدرتمند را در این دوره جام جهانی در اختیار دارد. مردم اروگوئه این تیم را یکی از بهترین تیم‌های یک دهه اخیر اروگوئه می دانند و امید زیادی دارند که این تیم بتواند جز ۴ تیم نهایی جام جهانی قطر ۲۰۲۲ باشد.

دامون رشیدزاده