پایگاه خبری ربیع/

فردا روز قدس و متعلق به ملت بزرگ و مبارز و نستوه فلسطین و همه مسلمانان جهان است. ضمن گرامیداشت این روز مهم،  اشاره‌ای به این روز خواهیم داشت.

 این روزها گویا چشم عالمیان بر دیدن جنایات رژیم اشغالگر قدس کور و نابینا شده است اما اولویت اول استراتژی مسلمانان انقلابی همچنان نابودی اسرائیل است (هر چند معدودی انگشت‌شمار مثل امارات، سعودی‌ها و … به مسلمانان خیانت نمایند)؛ البته نه به آن دلیل که این رژیم بخش‌هایی از اراضی مسلمین را اشغال کرده است، بلکه از این رو که هدف اصلی او نابودی تمدن اسلام و حتی عرب و ایجاد تمدن یهود بر ویرانه‌های آن است.

روز قدس روز رستاخیز استکبارستیزی ملل مسلمان جهان، روز وحدت همه انسان‌های حقیقت‌خواه و عدالت‌دوست، روزِ گره‌خوردن

بازوانِ توانای امت اسلامی و روز ستیز همیشگی با صهیونیسم و امپریالیسم غارتگر است. متاسفانه به دلیل گسترش بیماری منحوص کرونا امکان راهپیمیایی نیست، اما دل‌های ملت مسلمان و انقلابی ایران مالامال از خشم و نفرت نسبت به رژیم کودک‌کش اسرائیل است. به طور مسلم، نفرت از صهیونیسم واقعیتی است که هیچ گاه از فرهنگ و باورهای مسلمانان معتقد جهان زدوده نمی‌شود.

نظام صهیونیسم وصله ناهم رنگی است که با پول و زور و نیرنگ، بر پیکره جهان اسلام تحمیل شده است. و روز قدس، روز انزجار و خشم نسبت به این سه چهره کریه است؛ از این رو مراسم روز جهانی قدس، تنها آیینی تشریفاتی در این سال‌ها نبوده و نیست، بلکه نمادی از نفرت عمومی دنیای اسلام علیه تمامی مظاهر صهیونیسم است. روزی است که تمام مظاهر صهیونیسم در اشکال اسرائیلی و غیر اسرائیلی آن مورد لعن ملت‌های مسلمان قرار می‌گیرند.

شعارها و اقدام وحدت‌آمیز مسلمانان، گاهِ حرکت و رزمندگی و نماد بیداری و آگاهی جهان اسلام و ملت‌های مسلمان را نشان می‌دهد. این روز، به استکبار جهانی و خائنان به آرمان‌های فلسطین می‌فهماند که مسلمانان جهان، هرگز از اصول و آرمان‌های خود که آزادی فلسطین یکی از آنهاست،  دست نخواهند کشید و همچنین به مبارزان فلسطینی این امید را می‌دهد که در مبارزه خود علیه اشغال‌گران قدس شریف تنها نیستند و تمامی مسلمانان جهان همواره یار و یاور آنها خواهند بود.

روز جهانی قدس نشانگر اهمیت غیر قابل انکار مسئله آزادی فلسطین از یوغ غده سرطانی صهیونیسم و بیانگر این نکته مهم است که آزادی قدس شریف، «آرمان» همه مسلمانان جهان است.

اما این سوال مطرح است که چرا مجامع بین‌المللی در مقابل قتل عام کودکان و زنان بی‌دفاع و بی‌پناه فلسطین نه تنها واکنشی نشان نمی‌دهند که سکوت محض هم اختیار می‌کنند. چرا سازمان‌های بین‌المللی به خاک و خون کشیدن کوچک و بزرگ و زن و مرد فلسطین را نمی‌بینند؟ حکام برخی کشورهای مسلمان به کدام راه گام برمی‌دارند؟ چرا کر و کور و لال شده‌اند که البته بدتر از آن حکامی هستند که با سران صهیونیسم بر سر یک میز می‌نشینند و به مسلمانان خیانت می‌کنند و برای امنیت اسرائیل از جیب مسلمانان خرج می‌کنند.

برکسی پوشیده نیست که ناآرامی‌ و خشونت‌های منطقه غرب آسیا و … در سال‌های اخیر نتیجه پیوند تکفیری‌ها و وهابیون با رژیم صهیونیستی و اشغال سرزمین‌های اسلامی است؛ لذا ضرورت دارد جهان اسلام، تمامی آزادی‌خواهان و صلح‌طلبان دست از مبارزه با اسرائیل برندارند تا دست به خون آغشته شده دولت‌های مرتجعی چون رژیم جعلی و حامیانشان در لابه‌لای «غوغاسالاری سیاسی» و «فریبکاری رسانه‌ای بین‌المللی» پنهان نماند و بار دیگر جهانیان دریابند که اسلام منادی آزادی، برابری، کرامت انسانی، رفع ظلم و تبعیض از سراسر جهان هستی است.

استکبار جهانی و غاصبان کودک‌کش صهیونیست باید بدانند که مسلمانان هرگز از آرمان آزادی سرزمین‌های اشغالی کوتاه نخواهند آمد. دنیای اسلام بر اساس وعده الهی اعتقاد و یقین دارد، پیروزی نزدیک است و به زودی صهیونیسم و حکام سرسپرده منطقه‌ای‌اش نابود خواهند شد؛ زیرا رفتار آنها حکایت از رسیدن آنها به آخر خط است و دست و پا زدنشان مرگشان را نزدیک‌تر می‌نماید.

 مظفر حاجیان