به گزارش پایگاه خبری ربیع، در این روزهای ماندگار درود و سلام و صلوات به روح حضرت امام(ره) و همه شهدای انقلاب اسلامی می‌فرستیم. این روزها، روزهایی ماندگار و فراموش‌ناشدنی در تاریخ ملت بزرگ ایران است، روزهای پیروزی انقلاب اسلامی است؛ انقلابی که رساترین فریاد تاریخ، یعنی امام امت، آن را رهبری کرد و به فرجام رساند و برای حفظ آن، با تمام وجود تلاش کرد. انقلابی که مبتنی بر بینش عمیق توحیدی و الهام‌گرفته از انقلاب سرخ عاشورای حسینی بود که در آن عده‌ای قلیل، با اعتقادی وسیع و راسخ، نیروهای کفر و باطل را شکست دادند و چشم قدرتمندان را خیره ساختند. دهه فجر، فرصت بازنگری در ارزش‌ها و آرمان‌هاست و اینکه چه بودیم و چه می‌کردیم و چه می‌خواستیم و اکنون کجاییم و چه می‌کنیم (رحم الله امراء علم من این و فی این والی این). کمترین ثمره این انقلاب، گشودن فصلی نو در تاریخ معاصر است و این کم چیزی نیست. آیا احساس سربلندی نمی‌کنیم که آیین و مکتب ما، یعنی اسلام حیات‌بخش، امروز در دل میلیون‌ها انسان ناامید و سرخورده با رقه امید آفریده و آنان به نجات خویش در پناه اسلام، امیدوار و دلخوشند و در این راه، عاشقانه تلاش می‌کنند؟ پیروزی انقلاب اسلامی ایران، بدون شک معجزه‌ای الهی بود که به دست معجزه‌گر مردی از سلاله پاک رسول خدا(ص) به انجام رسید و چشم امید مظلومان و مستضعفان جهان را به خود خیره ساخت. تأثیر سریع انقلاب اسلامی در منطقه و برآشفتن شعله خشم مردم مسلمان و غیرمسلمان در بسیاری از کشورهای تحت سلطه استعمار، گواه روشنی بر این مدعاست؛ زیرا در کمتر مقطعی از تاریخ، شاهد پیروزی و تأثیرگذاری قاطع جنبشی صرفا مردمی بوده‌ایم.

استمرار هر جنبشی به زنده نگه داشتن انگیزه‌های اصلی آن جنبش وابسته است. انگیزه اصلی مردم مسلمان ایران در رویارویی با رژیم طاغوت عبارت بود از: تلاش برای ایجاد استقلال فرهنگی، آزادی سیاسی و جمهوری اسلامی. با تحلیل دقیق این انگیزه‌ها در مرحله نظر و سپس برنامه‌ریزی عملی برای اجرای آنها در سطح اجتماع، می‌توانیم دوام انقلابمان را تأمین کنیم. از طرفی راز انحراف هر نهضتی، در انحراف از آرمان‌ها، ریشه‌های استوار آن نهضت نهفته است؛ برای مثال نهضتی که بر پایه اقتصاد و با اعتماد بر پول پولداران استوار است، با کاهش امکانات مادی رو به انحطاط خواهد گذاشت و بالعکس، نهضتی که ایمان و عقیده در آن بیشترین اهمیت را دارد، گرچه از تأثیر عوامل اقتصادی بر کنار نیست، اما تهاجم فرهنگی برنده‌ترین سلاح در قطع ریشه‌های آن است. رهبر معظم انقلاب اسلامی، مدظله العالی، در رهنمودهای خویش پیوسته از دسیسه‌ها و حیله‌های دشمنان فرهنگی کشور، پرده برداشته‌اند. ازجمله می‌فرمایند: «مسئله تهاجم فرهنگی که ما بارها روی آن تأکید کرده‌ایم، یک واقعیت روشنی است که با انکار آن نمی‌توانیم اصل تهاجم را از بین ببریم. تهاجم فرهنگی وجود دارد.» پس از پیروزی انقلاب اسلامی، طولی نکشید که پرتوهای معنوی این بارقه الهی مرزهای جغرافیایی را درنوردید و مسلمانان جهان را از خواب غفلت بیدار کرد و رستاخیز اسلامی را در سراسر جهان پدید آورد؛ زیرا این انقلاب، جنبه معنوی و دینی داشت و از این رو، توانست در کشورهای اسلامی نفوذ کند و هزاران انسان را شیفته خویش سازد. امام خمینی(ره) در معرفی انقلاب اسلامی و بیان رمز پیروزی آن فرمودند: «… این قیام، قیام حق بر باطل بود، قیام عبودیت بر طاغوت بود، قیام انسانیت بر توحّش بود. رمز پیروزی ما در این بود که نهضت ما جنبه معنوی و اسلامی داشت…» این هدیه غیبی بود که [خداوند] به ما داد. این استقلالی که خدای تبارک و تعالی به ما داده و دست اجانب را کوتاه کرده، برای خاطر آن قدرت ایمان و وحدت کلمه بود. مهم‌ترین و اساسی‌ترین عامل پیروزی انقلاب اسلامی، قیام مردم برای خدا بود و این نکته حساسی است که از دید غربی‌ها و سیاست‌مآبان مادی‌گرا، خارج و از حیطه تفکر محدود آنان بیرون و برای آنها و دنباله روانشان واژه‌ای نامفهوم است. حضرت امام(ره) در این باره چنین می‌فرمایند: «رمز پیروزی ما در این بود که نهضت ما تنها سیاسی نبود. فقط برای نفت نبود. [دارای] جنبه معنوی و اسلامی محض بود. رمز پیروزی، اتکال به قرآن و شیوه مقدس شهادت است. در عین حال که با تانک‌ها و مسلسل‌ها روبه‌رو بودند، با دست خالی پیروز شدند. مشت بر تانک غلبه کرد.

با پیروزی انقلاب اسلامی، تحولات عمیقی در داخل کشور و جهان ایجاد شد که مهم‌ترین آنها عبارت است از:

۱ـ شکوفایی معنوی و گرایش مردم به سمت ارزش‌های اسلامی. ۲ـ احیای اصل امامت در قالب ولایت فقیه. ۳ـ گسترش آزادی‌های مشروع که خود موجب حضور بیشتر مردم در صحنه‌های مختلف اجتماعی شده است. ۴ـ فعال شدن حوزه و دانشگاه در صحنه‌های علمی و اجتماعی و وحدت این دو جناح مهم و سرنوشت‌ساز. ۵ـ حضور فعال زنان در انقلاب و بالا رفتن منزلت زن در ایفای نقش سیاسی. ۶ـ طرح مسئله استکبارستیزی در سطح بین‌المللی و احیای فریضه جهاد و بیداری ملت‌های مظلوم در مقابل مستکبران و سلطه‌طلبان. ۷ـ مطرح شدن اسلام در صحنه‌های بین‌المللی به عنوان قدرتی درخور توجه.

اکنون در آستانه شروع چهل‌ودومین سال انقلاب اسلامی و بعثت جدید عصر قرار داریم. در این روز توان و تلاش ملتی خستگی‌ناپذیر، طومار حکومت ظالمانه ستم‌شاهی را درهم پیچید و بنای عدالت و استقرار نظامی بر اساس معیارهای اسلام ناب محمدی (ص) را فراهم آورد. در حالی آغاز چهل‌ودومین سال پیروزی انقلاب اسلامی را گرامی می‌داریم که کاروان انقلاب از سنگلاخ‌های عظیمی در مسیر حرکت خود عبور کرده است و با اقتدار تمام بر مواضع اصلی و مکتبی خود تأکید ورزیده است و آبرو و اقتدار استکبار را شکسته است. بی‌تردید در ادامه نیز با الهام از ارواح مقدس شهدا و ایثارگران و با عنایات خداوند و تحت زعامت رهبر گرانقدرمان، موانع را رفع و نور امید را در دل محرومان جهان روشن خواهیم کرد.