شهردار اصفهان با تقدیر از متصدیان تولید نرم‌افزار ” آسمانی‌ها” درباره این نرم‌افزار گفت: این نرم‌افزار بانک جامعی از اطلاعات شهدای گلستان شهدای اصفهان را در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌دهد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان، دکتر مهدی جمالی‌نژاد در حاشیه آئین رونمایی از نرم‌افزار” آسمانی‌ها” با اشاره به جامع بودن این نرم‌افزار اظهار داشت: این نرم‌افزار بانک جامعی از اطلاعات شهدای مدفون در گلستان شهدای اصفهان مانند زندگی‌نامه، وصیت‌نامه، عملیات‌هایی که در آن‌ها شرکت کرده‌اند، رمز عملیات ‌ها و غیره را در اختیار علاقه‌مندان و کاربران قرار می‌دهد.
وی با بیان اینکه این نرم‌افزار برای نخستین بار در کشور رونمایی شد، ادامه داد: امیدوارم که در آینده این حرکت به دیگر گلستان‌های شهدای استان و نیز سایر استان‌ها تسری پیدا کند.
شهردار اصفهان با تشکر از مسئولان فرهنگسرای پایداری افزود: خوشبختانه در این فرهنگ‌سرا اقدامات نوآورانه و خلاقانه‌ای با رویکرد معرفی داشته‌ای انقلاب، ایجاد فضای معنوی در شهر اصفهان و ایجاد ارتباط نزدیک بین شهدا و نسل جوان انجام می‌گیرد که رونمایی از این نرم‌افزار یکی از این اقدامات است.
وی با تأکید بر لزوم اهمیت دادن به چنین اقداماتی افزود: حداقل کاری که مسئولان می‌توانند انجام دهند، حضور در این برنامه‌‌ها و اهمیت دادن به زحمات دوستان است و اینکه با این کار به‌نوعی فضا را برای حضور شهروندان ‌آماده کنیم.
جمالی‌نژاد پیرامون اهمیت دادن به این اقدامات ادامه داد: اهمیت دادن به چنین اقدامات یک لطف و برکت خاصی را به دنبال دارد و حضور در چنین برنامه‌هایی به انسان آرامش می‌بخشد.
وی با بیان اینکه بسیاری از فداکاری‌ها و ایثارگری‌هایی که رزمندگان ما از خود نشان دادند در تصور ما هم نمی‌گنجد، افزود: بسیاری از اقدامات شهدا و عشق‌بازی‌هایی که آن‌ها با خدای خویش داشتند فوق تصور است به‌طوری که برای ما و نیز نسل‌های بعد از جنگ شبیه افسانه است درحالی‌که همه این وقایع حقیقت داشته است.
شهردار اصفهان با اشاره به مجاهدت‌ها و ازخودگذشتگی‌های مدافعان حرم افزود: امروزه نیز با حضور مدافعان حرم در نبرد با تکفیری‌ها و دفاع از حرم شریف حضرت زینب(س) و حضرت رقیه(س) تمام این وقایع برای جوانان نسل جدید مجدداً تکرار می‌شود.
وی افزود: این نشان ‌می‌دهد که روحیه ایثار، مردانگی و شهادت همچنان در جامعه ما زنده و پویاست و این روحیه هرگز فراموش نخواهد شد.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت:
نرم افزار “آسمانی ها” بستری مناسب برای دستیابی به اطلاعات شهدا
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر اصفهان طراحی نرم‌افزار “آسمانی ها” را یکی از بستر‌های خوب برای دستیابی به اطلاعات شهدا عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان، اصغر آذربایجانی با اشاره به نرم‌افزار “آسمانی‌ها” گفت: این نرم‌افزار یکی از بستر‌های خوب به شمار می‌رود و جوانان ما می‌توانند با مراجعه به آن در کوتاه‌ترین زمان به اطلاعات شهدا دسترسی پیدا کنند.
وی با اشاره به ضرورت معرفی شهدا و سیره ‌آنان به نسل جوان اظهار داشت: موضوع شهدا و اسطوره‌های که در گلستان شهدای اصفهان آرمیده‌اند و ارایه وصیت‌ها و پیام‌هایی که آنان برای نسل‌های آینده به یادگار گذاشتند، از ضروریات فعلی ما است.
وی با اشاره به نیاز جوانان به الگو ادامه داد: امروزه که با پدیده‌ای به نام تهاجم فرهنگی مواجه هستیم، باید شرایطی فراهم شود که جوانان نسل جدید ما از قهرمانانی الگوپذیری کنند که زمانی جان و مال خود را فدا کردند. این شهدا با این چنین فداکاری‌هایی که از خود نشان دادند، ایران را به عنوان یک نمونه نظام مردم‌سالاری دینی موفق به رخ جهانیان کشیدند.
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر اصفهان درباره نرم‌افزار “آسمانی ها” افزود: این نرم‌افزار یکی از بسترهای مناسبی است که جوانان می‌توانند با استفاده از آن در کوتاه‌ترین زمان به اطلاعات شهدا دسترسی پیدا کنند و از این طریق الگوهای مناسبی در اختیار آنان قرار گیرد.
وی شهدا را الگوهای بسیار مناسبی برای نسل جوان کشور عنوان کرد و افزود: امیدواریم که جوانان بتوانند از این قهرمانان الگوبرداری کنند و ما شاهد این باشیم که مثل گذشته جوانان در همه صحنه‌ها حضور داشته باشند و به واسطه این الگوپذیری نظام مقدس جمهوری اسلامی بر تارک جهان بدرخشد و پرچم این نظام مقدس بیش از پیش به اهتزاز در آید.
آذربایجانی با تقدیر از تولیدکنندگان این اثر افزود: خوش‌بختانه قرار شد با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران اطلاعات تکمیلی در سایت این نرم‌افزار تکمیل شود تا با مراجعه به آن اطلاعات کامل در اختیار کاربران قرار گیرد