سیما شریفی

به گزارش ربیع به نقل از روزنامه کیمیای وطن ، نمایش «نقل معبر سرخ» به کارگردانی مسعود نریمانی از تاریخ دهم مهر ماه ۱۳۹۵ در سالن اصلی مجتمع فرهنگی و هنری استاد فرشچیان به روی صحنه رفته است. این نمایش ادای دینی است به شهدا، ایثارگران و جانبازان دفاع مقدس. برای آشنایی بیشتر با این نمایش با مجید بدیع زاده مسئول روابط عمومی نمایش نقل معبر سرخ به گفت و گو نشستیم. آنچه می‌خوانید حاصل این گفت و گوست.

لطفاً عوامل نمایش را معرفی کنید؟

این نمایش به نویسندگی ناصر کریمی نیک، کارگردانی مسعود نریمانی، بازیگری آرزو رضا کرمی و تهیه کنندگی محمدکاظم شیران به روی صحنه رفته است.

داستان این نمایش چیست؟

این نمایش تک بازیگر و با نقش آفرینی آرزو رضاکرمی است موضوع نمایش در یکی از زورخانه‌های قدیمی شهر دریک محله قدیمی اتفاق می افتد، صاحب این زورخانه پهلوان علی اکبر نام دارد که از مفقودین جنگ تحمیلی و از شهدای قواص است، زورخانه به دختر پهلوان ارث رسیده است و بعد چندسال که از شهادت پهلوان می‌گذرد بدلیل ساخت و ساز اهالی محله نامه‌های فراوانی برای شهرداری جهت تخریب این زورخانه نوشته‌اند، آرزو رضاکرمی دختر پهلوان که از دوری پدر بیقرار است و منتظر برگشت اوست به این مسئله اعتراض می‌کند و….

این نمایش تا چه تاریخی روی صحنه است؟

نمایش «نقل معبر سرخ» از ۱۰ الی ۲۱ مهر ماه ۱۳۹۵ هرشب ساعت ۱۹: ۳۰ در سالن استاد فرشچیان به روی صحنه می‌رود و زمان نمایش ۴۰ دقیقه است.

آیا این نمایش اجراهای قبلی هم داشته است؟

اجرای صحنه‌ای خیر اما در جشنواره نمایشنامه خوانی تهران شرکت داشته است.

آیا در آن جشنواره موفق به کسب جایزه‌ای هم شد؟

در آن جشنواره آرزو رضاکرمی موفق به دریافت جایزه بهترین نقش خوان شد.

استقبال مردم از این نمایش چقدر بوده است؟

استقبال خیلی کم بوده است زیرا زمان اجرا در ایام سوگواری است و متاسفانه ساعت اجرای نمایش با ساعات برگزاری مراسم سوگواری مقارن شده و از همین رو اسقبال از نمایش چندان مناسب نبوده است.