به گزارش پایگاه خبری ربیع،اخیراً تعدادی از دارندگان Surface Pro 4 خرابی صفحه‌ی شدیدی را بر روی دستگاه‌های خود تجربه می‌کنند و راه حل نسبتاً موثری که برای این مشکل یافته اند گذاشتن دستگاه در فریزر یخچال است.

عده‌ی زیادی از کاربران Surface Pro 4 تصاویر و فیلم‌هایی از لرزش و پرش تصویر دستگاه خود در وبسایت Flickergate منتشر کرده اند که مشکل را با توضیحات نشان می‌دهند. در این بین یک کاربر اعلام کرده که این مشکل با قرار دادن Surface pro در فریزر حل می‌شود. هرچند او تاکید دارد که این راه حلی موقت است و مشکل پس از چند دقیقه نمایان می‌شود که نشان‌دهنده‌ی داغ شدن بیش از حد یا نشتی IC است. این وبسایت توسط کاربران مایکروسافتی ایجاد شده که ۱۵۰۰ دلار برای یک Surface Pro جدید هزینه کرده اند و اکنون دستگاه آن‌ها دچار خرابی صفحه و متعاقباً غیر قابل استفاده بودن آن شده است.

این مشتریان می‌گویند این مشکل معمولاً یک سال بعد از خرید دستگاه رخ می‌دهد، زمانی که گارانتی دستگاه منقضی شده است. این بدین معنی است که دارندگان مجبور به پرداخت هزینه‌ای ۸۰۰ دلاری برای تعویض خارج از گارانتی هستند. هرچند بسیاری از افراد همان مشکل را بر روی دستگاه‌های تعویضی خود نیز تجربه می‌کنند. تا کنون ۱۸۰۰ نفر در فروم پشتیبانی مایکروسافت درباره این موضوع شکایت کرده اند و تعداد آن‌ها روز بروز با اطلاع رسانی بیشتر درباره این مشکل بیشتر می‌گردد.

تا کنون مایکروسافت به وجود این مشکل اذعان نکرده است. وبسایت Flickergate به خریداران احتمالی هشدار می‌دهد که تا زمانی‌که مایکروسافت این مشکل را حل نکرده از خرید یک Surface pro جدید خود داری کنند چون به احتمال فراوان دستگاه‌شان بعد از یک سال غیرقابل استفاده می‌گردد. شایعات می‌گویند که این یک مشکل سخت‌افزاری است و امکان حل آن از طریق بروزرسانی نرم‌افزاری وجود دارد. تا کنون کمتر از ۱ درصد از این تبلت‌ها دچار این مشکل شده اند.

در فیلم بالا برای نمونه حل این مشکل از طریق منجمد کردن دستگاه نشان داده شده است. عدم رسیدگی شرکت بزرگی چون مایکروسافت به این مشکل و پنهان شدن پشت گارانتی منقضی شده‌ی این دستگاه‌ها واقعاً ناراحت کننده و تاسف آور است.