مدیر آبفای شهرستان دهاقان از انعقاد تفاهم‌‌نامه بین شرکت برق و آبفای دهاقان خبر داد و گفت: با این همکاری مشکل برق‌رسانی رفع و در حال حاضر نیازی به جیره بندی آب در دهاقان نیست.

به گزارش ربیع به نقل از تسنیم ،مهدی شمس بیگی با اشاره به بحران خشکسالی در این شهرستان اظهار داشت: شرکت برق دهاقان در مواقع پرمصرف روز با کاهش تامین برق مواجه بود که در این راستا با انعقاد تفاهم نامه‌ای بین اداره آبفا و شرکت برق برای تامین برق شهرستان تلاش صورت گرفت. با انعقاد تفاهم نامه بین آبفا و شرکت برق توان تولید تمام برق‌های اضطراری در پیک مصرف روزانه در مدار قرار گرفت.

مدیر آبفا شهرستان دهاقان خاطرنشان کرد: ۲ عدد دیزل ژنراتور با توان ۷۰۰ کیلو وات در مدار قرار گرفته است و با ارائه همکاری با شرکت برق در پیک تامین مصرف برق مردم و صنعت، صرفه جویی اقتصادی برای آبفا به عمل می‌آید. این همکاری تا پایان شهریور ماه ادامه دارد و بعد از آن به دلیل اینکه پیک مصرف وارد شب می‌شود مشکل برق شهرستان رفع خواهد شد.

شمس بیگی با اشاره به قطعی مقطعی آب  در ۲ شبانه روز گفت: امسال با توجه به خشکسالی چاه‌های آب موجود در شهرستان توان تولید آب را از دست داده و منبع از رول خارج و بی‌آب شد.

وی از به هم خوردن تعادل بین مصرف و تولید آب شرب شهرستان خبر داد و خاطرنشان کرد: عدم ذخیره آب در مخازن آب و عدم وجود ارتفاع آب در این منابع سبب به هم خوردن بالانس هیدرولیکی شبکه در پیک مصرف می‌شود که این موضوع سبب کم فشاری و قطع آب در برخی از نقاط شهرستان شد.

مدیر آبفای شهرستان دهاقان با بیان اینکه مشکل کم‌آبی در منبع ذخیره آب  شهرستان رفع شد، افزود: با اعمال مدیریت و صرفه جویی مردم این مشکل رفع شد و منابع ذخیره مجدد ارتفاع گرفتند.

شمس بیگی با بیان اینکه در حال حاضر در دهاقان نیازی به جیره بندی آب نیست اظهار داشت: شهرستان دهاقان توسط ۴ حلقه آب نیمه عمیق و ۵ هزار متر مکعب منبع ذخیره آب آب رسانی می‌شود و در حال حاضر نیازی به جیره بندی آب شرب نیست.