به گزارش پایگاه خبری ربیع، شهردار کرج رفع مشکلات زیست محیطی را از موضوعات حایز اهمیت دانست و یادآور شد: مشکلات زیست محیطی با همکاری همه دستگاه ها امکان پذیر خواهد بود.

کمالی زاده در ادامه با اشاره به بازآفرینی خیابان آزادی رجایی شهر (ایجاد پیاده راه خیابان اصلی گوهردشت)، گفت: کسبه این مسیر با انسداد کامل و ایجاد پیاده راه مطلق در این محدوده موافق نبودند اما طرح تعریض پیاده راه و ایجاد بستر لازم برای تردد ناوگان حمل و نقل عمومی مورد موافقت کاسبان این منطقه قرار گرفته است.

 وی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به اینکه ۱۲ میلیارد تومان اعتبار برای احداث پیاده راه محدوده پل صفوی تا اتوبان کرج – قزوین در محور شرقی رودخانه کرج در نظر گرفته شده است، یادآور شد: احداث فضای سبز عمودی در این منطقه، بازپیرایی و سنگ فرش کوچه باغ کلاک برای هدایت مردم به حریم رودخانه و تبدیل روخانه از فضای بی دفاع شهری به فضای باز آفرینی از دیگر برنامه هایی است که در دستور کار قرار دارد.

 شهردار کرج با اشاره به اینکه برای تولید ثروت در شهر باید با بهسازی سیما و منظر شهری مورد توجه باشد، اظهار داشت: پیرو برنامه های یاد شده در حوزه سیما و منطر شهری، عملیات بهسازی ورودی غربی کرج‌، لکه گیری آسفالت، نظافت شهری و توسعه فضای سبز محدوده میدان حصارک انجام شده است.

کمالی زاده با بیان اینکه شهرداری کرج در نظر دارد در نشستی با رییس دانشگاه خوارزمی، نمایندگان مردم کرج در مجلس شورای اسلامی و اعضای شورای اسلامی شهر مجموعه ای تحت عنوان باغ کتاب در دانشگاه خوارزمی احداث کند، ادامه داد: این اقدام با استقبال بی نظیر اصحاب فرهنگ، قلم، علم و پژوهش همراه خواهد شد.

 به گفته کمالی زاده شهردار کرج، جانمایی ترمینال درحوزه غربی کرج برای تسهیل در تردد مسافرین و شهروندان از دیگر برنامه های در دستور کار مجموعه مدیریت شهری است.

 این مسئول با اشاره به برنامه های در دستور کار مجموعه مدیریت شهری کرج در حوزه عمران، افزود: با ارزیابی های صورت گرفته پروژه میدان سپاه (شهید آجرلو) در دهه فجر امسال و پروژه ادامه مهرویلا طی ۴۵ روز آینده به بهره بررداری خواهد رسید.

 شهردار کرج با اعلام اینکه دستور خرید قیر صادر شده است، خاطرنشان کرد: آمادگی اجرای عملیات روکش آسفالت معابر وجود دارد، ضمن آن که با برنامه ریزی های صورت گرفته معابر پرتردد نظیر خیابان شهید بهشتی (محدوده میدان سپاه _ دهقان ویلای اول)، ماهان، خیابان بوعلی، بلوار خوارزمی تا شهرک گلدشت و گذر شرقی مهرشهر اولویت اجرای عملیات روکش آسفالت هستند.

 شهردار کرج با اشاره به افزایش قیمت قیر به واسطه افزایش نواسانات ارزی در بازار، ادامه داد: طی ۷ ماه گذشته میزان تولید اسفالت در کرج ۳۷ هزار تن بوده در حالی که این رقم در ۵ سال گذشته به ۱۵۰ هزار تن می رسد.

 کمالی زاده به ساماندهی مرکز دفن زباله با اتخاد تدابیر لازم نظیر استحصال انرژی از گاز متان و تکمیل فاز اول خط ۲ قطار شهری کرج را از برنامه های در دستور کار شهرداری برشمرد و گفت: در صدد هستیم در راستای انضباط بخشی به ترافیک شهری، فاز نخست خط ۲ پروژه قطار شهری کرج تا پایان دوره پنجم شورای شهر به بهره برداری برسد.