به گزارش پایگاه خبری ربیع، جلسه هم اندیشی فرماندار ویژه کاشان با تولیدکنندگان گلاب منطقه در خصوص دغدغه ها و مشکلات پیش روی صنعت گل و گلاب در فرمانداری برگزارشد.

در این جلسه دکتر محمدشریف زارعی ضمن گفت و گو با فعالان‌ صنعت گلاب منطقه بزرگ کاشان دستور رسیدگی و مساعدت بیشتر را صادر کردند.

وی افزود: ضروری است در حوزه گل و گلاب تمهیداتی پیش بینی شود تا ضمن حمایت از کشاورزان، فعالان عرصه تولید گلاب شهرستان کاشان هم بتوانند بدون هیچ مشکلی، گل مورد نیاز خود را جهت تولیدگلاب با قیمت منصفانه تامین کنند.

سرپرست فرمانداری ویژه کاشان با بیان اینکه گل تنها محصول کشاورزی است که بدون واسطه و توسط شخص کشاورز به دست تولید کننده می‌رسد تاکید کرد: براین اساس کشاورز کمتر متحمل ضرر می شود و افزایش قیمت گل نیز می بایست بر اساس تورم و توافق عادلانه میان کشاورز و تولیدکننده وضع شود.

زارعی با بیان اینکه رفع سو تفاهماتی که میان گل کاران و شرکت های تولید گلاب پیش آمده نیازمند فرصت بیشتر و جلساتی برای هم اندیشی به منظور حل آن است، یادآور شد: اراضی زیر کشت گل در کاشان بالغ بر ۲۶۰۰ هکتار است و امیدواریم با تعامل بین کشاورزان و تولیدکنندگان و افزایش تولید زمین های زیر کشت در سال های آینده چند برابر شود.

سرپرست فرمانداری ویژه کاشان تاکید کرد: کاشان جز نخستین های جهان در صنعت گل و گلاب است و اگر در این حوزه نگاه منطقی به کشاورز و تولیدکننده شود قطعا منافع طرفین به شکل مساوی تامین خواهدشد.

ابراهیم قربانی