به گزارش پایگاه خبری ربیع از شهرکرد؛ مدیرکل ثبت احوال چهارمحال و بختیاری گفت: از ابتدای امسال تا کنون ۱۶ هزار و ۵۹۲ واقعه تولد در این استان ثبت شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵.۵ درصد رشد دارد.

محمدعلی رفیع پور به مناسبت روز ثبت احوال افزود: از این تعداد موالید ثبت شده ۹ هزار و ۳۱۴ مورد در نقاط شهری و ۷ هزار و ۲۷۸ مورد در نقاط روستایی بوده است.

وی اضافه کرد: از مجموع ولادت های ثبت شده ۸ هزار و ۶۰۴ مورد مربوط به پسران و ۷ هزار و ۹۸۸ مورد مربوط به دختران بوده است.

رفیع پور گفت: به طور متوسط در هر شبانه روز ۶۰ واقعه تولد در چهارمحال و بختیاری به ثبت می رسد.

وی از کسب رتبه سوم ساماندهی ثبت وقایع حیاتی این استان در سطح کشور خبر داد و گفت: امسال میانگین ثبت وقایع حیاتی در چهارمحال و بختیاری ۹۹.۸ درصد بوده که این میزان در کشور ۹۸ درصد است.

مدیرکل ثبت احوال چهارمحال و بختیاری افزود: در این مدت ۳ هزار و یک واقعه فوت نیز در استان ثبت شده که یکهزار و ۷۸۸ مورد آن مردان و یکهزار و ۲۲۳ مورد زنان بودند.

رفیع پور گفت: به طور متوسط در هر شبانه روز ۱۱.۱ واقعه فوت در این استان به ثبت می رسد.

وی افزود: از ابتدای سالجاری تاکنون ۷ هزار و ۸۷۲ مورد ازدواج نیز در چهارمحال و بختیاری به ثبت رسیده که به طور متوسط در هر شبانه روز ۳۱ مورد بوده است.

رفیع پور اضافه کرد: همچنین در این مدت ۹۴۶ واقعه طلاق در استان ثبت شد.

وی خاطرنشان کرد: چهارمحال و بختیاری جزء استان هایی است که کمترین طلاق در آن ثبت شده است.

مدیرکل ثبت احوال استان چهارمحال و بختیاری گفت: براساس بررسی صورت گرفته در اسناد هویتی سنوات گذشته، انتخاب نام ائمه معصومین (ع) همیشه مورد استقبال مردم بوده است.

رفیع پور افزود: امسال اسامی امیرعلی، محمد طاها، ابوالفضل، حسین، امیرحسین و محمد بیشترین نام های برگزیده برای پسران و فاطمه، زهرا، نازنین زهرا، یسنا و زینب بیشترین اسامی دخترانه انتخاب شده از سوی خانواده ها برای نوزادان این استان بوده است.