به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل ازاداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، رستگار یوسفی فرماندار جوانرود  تامین اجتماعی را موثرترین سازمان در سرنوشت آینده کارگران و کارفرمایان دانست و تصریح کرد: در شرایط اقتصادی کنونی حاکم بر کشور به دلیل تحریم های ظالمانه از طرف دشمنان ،نقش تامین اجتماعی در رونق تولید و کمک به استمرار اشتغال در کارگاه ها و بنگاه های اقتصادی ،نقشی اساسی و کم نظیر است .

وی در ادامه بر بازرسی و نظارت بر فعالیت خبازی ها و تاکید بر لزوم رعایت مسائل بهداشتی و آموزش متصدیان خبازی در مراکز فنی و حرفه ای تاکید و همکاری همه دستگاه ها با سازمان تامین اجتماعی در همه جوانب قانونی و اداری را یادآور شد.
ولیان رئیس شعبه تامین اجتماعی جوانرود بر آمادگی کامل سازمان تامین اجتماعی در خدمت رسانی به شرکای اجتماعی تاکید کرد.
وی در ادامه با اشاره به نامگذاری سال جاری به نام سال رونق تولید با تدبیر مقام معظم رهبری (مدظله العالی)  اظهار داشت:کمک به رونق تولید و اشتغال در شهرستان را سرلوحه همه برنامه های اجرایی قرار داده ایم و تعطیلی فعالیت کارگاه ها خط قرمز ما است و همواره تلاش خواهیم کرد اشتغال و تولید در استان بدون وقفه ادامه داشته باشد.
ولیان لزوم همکاری خبازان و کارفرمایان در ارسال لیست کارگران به سازمان تامین اجتماعی را یادآور شد و از آنان خواست با توجه به اینکه ،بیمه شدن و تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی قرار گرفتن از روز اول اشتغال حق کارگران شاغل است،به تنظیم لیست حق بیمه کارگران شاغل در موعد مقرر اقدام به ارسال لیست کنند.
رئیس شعبه تامین اجتماعی جوانرود به  راه اندازی سامانه  خدمات غیر حضوری اشاره کرد و از بیمه شدگان ،کارفرمایان و بازنشستگان خواست جهت صرفه جویی در وقت و هزینه ها و ثبت درخواست خدمات مورد نظرخود ،بدون مراجعه به شعبه ،از مزایای طرح مذکور حداکثر استفاده را کنند.

گفتنی است شهرستان جوانرود در شمال غربی استان کرمانشاه قرار دارد و با احتساب شعبه اقماری ثلاث حدودا ۲۱ درصد از جمعیت ۱۱۰ هزار نفری شهرستان تحت پوشش بیمه ای سازمان تامین اجتماعی هستند و در حال حاضر نسبت پشتیبانی در شهرستان حدوا ۱۱/۳ درصد است.

در پایان خبازان و کارفرمایان با فرماندار و رئیس شعبه جوانرود، در جلسه برسش و پاسخ شرکت کردند.