پایگاه خبری ربیع/

مشکلات و گرفتاری های اقتصادی، گرانی و تورم و عدم عرضه اقلام و کالاهای مورد نیاز مردم و احتکار مورد توجه همه قرار گرفته و این روزها همه ما از مشکلات و گرفتاری‌های کشور می‌گوییم و می‌نویسیم، از وضعیت بد اقتصادی سخن می‌گوییم و البته برخی راه حل هایی هم می دهند! که توجه چندانی از طرف تصمیم گیرندگان نمی شود؟ اما می‌توانیم آن را عمیق‌تر بنگریم و درباره آینده‌ی روشنی که درانتظار است سخن بگوییم و تصمیم‌گیری کنیم.کشور و ملت ما هیچ کم ندارد و در منابع رتبه اول را داراست، فقط باید تصمیم گیرندگان درست و به موقع اتخاذ تصمیم کنند و درست عمل کنند. البته و صد البته که نمی‌توانیم کتمان کنیم که حال اقتصاد و معیشت مردم خوب نیست، نمی‌توانیم به خود و مردم دروغ بگوییم، شاید با کمی آگاهی و درایت بیشتر از سوی برخی مسئولین، در این حد مشکل نداشتیم و تحمل این شرایط برای مردم آسانتر بود.

و ناخرسندی خود را به خاطر آرمان‌های والاتر فرو می خوردند که اینچنین می کنند، اما تا زمانی که مسئولین از جنس مردم نشوند، مردم نیز ناخرسندی خود را نمی‌توانند کامل پنهان کنند، گرچه با همین ناخرسندی نیز برای پیشگیری از سوء استفاده دشمن پای انقلاب ایستاده‌اند و همچنان برای آن هزینه هم داده و می‌دهند ولی در نشست های خانوادگی، میهمانی ها، تاکسی و اتوبوس و صف های مختلف دل نگرانی خود را از وضعیت اقتصادی و مشکلات معیشتی بیان می کنند و در باره نارضایتی از عملکردهای مسوولان کم تعهد بحث و تبادل نظر می کنند!؟ اکنون تبلیغات گسترده‌ای از سوی رسانه‌های بیگانه که در محور شرارت دشمنان فعالیت می‌کنند و از آینده ناخوشایند ایران به خاطر تحریم‌های یک‌جانبه آمریکا صورت می‌گیرد فعال شده اند تا روحیه مردم را تضعیف کنند و عصبانیت عمومی بوجود آورند که در این راستا بخشی از رسانه های داخلی نیز دامن می زنددد.

تبلیغات فریبنده‌ ای که در رسانه ها و فضای مجازی بر آن است و سعی دارد تا فضای اقتصادی و سیاسی کشور را بیش از اندازه آشفته نشان دهد و همه این آشفتگی را ناشی از تحریم معرفی کند! هجوم گسترده و بزرگ رسانه‌های دشمن در فضای افکار عمومی ایران آنقدر وسیع است که اگر کشور دیگری در چنین شرایطی قرار می‌گرفت، قطعاً وضعیت بسیار وخیم‌تر و نابسامان‌تری را تجربه می‌کرد. در حالی که مشکلات به هیچ وجه غیر قابل حل نیست مشروط بر اینکه دست اندرکاران اقتصادی کشور قوی، جدی جهادی و پُر حجم وارد عمل شوند و تمام خلأها را پر کنند که همه این موارد امکان پذیر و شدنی است و به فرمایش رهبر عزیزمان ما در اداره اقتصاد کشور بن‌بست نداریم. جنگ روانی آمریکا علیه ایران، برای تغییر طرز فکر مردم و ایجاد اختلاف و افتراق میان مردم و نظام اسلامی سال‌هاست که وجود داشته و باز هم ادامه خواهد یافت، اما آن نکته‌ای که اجازه نداده تا این دشمنی سنگین و بی رحمانه  تأثیر خود را بر جامعه بگذارد، پایبندی مردم به انقلاب اسلامی است که قطعا تمرکز فعلی دشمن روی اقتصاد و شرایط سخت زندگی مردم بی تاثیر خواهد بود.

سختی و دشواری‌های کنونی کشور که اکنون نمود بیشتری یافته است، نباید با کوتاهی و تن دادن به خواسته‌هایی که می‌خواهد ملت غیور ایران را به ورطه نابودی بکشاند، همراه شود، اگر مردم گله مندند، بیشتر به خاطر سوء‌مدیریتی است که در میان برخی مسئولین و مدیران می‌بینند، به خاطر تبعیض و ناعدالتی‌هایی است که از سوی برخی مسئولین احساس می‌کنند، باید روزنه های بی عدالتی و تبعیض را شناخت و بست.باید سوء استفاده کنندگان از بیت المال را سر جایشان نشاند، باید با اقتدار مقابل راتنخواران و مفت خواران و فامیل بازان ایستاد و مردم را خوشحال و خشنود نمود کما اینکه در ماههای اخیر اقداماتی چند شده است اما کافی نیست و باید با قوت وقدرت با مفسدان اقتصادی در هر لباس و جایگاه و مسوولیتی ایستاد این اقدام نا رضایتی مردم را به اعتماد و رضایت تبدیل می کند.سختی و دشواری هست، گرانی و تورم بیداد می کند! تبعیض و فقر و بی عدالتی وجود دارد، فامیل بازی و گروه گرایی مشکل می آفریند! اما برای عبور از آن باید با ایستادگی و مقاومت انقلابی خود، آنها را از سر راه برداشت، باید مطالبات مردم که مهار گرانی و تورم و رفع مشکلات معیشتی است جدی گرفته شود! نمایندگان مردم باید جدی و قاطع وارد عمل شوند و نگرانی و دغدغه های مردم را پیگیری کنند.

کشور ما با همه دشمنی های شیاطین روی پای خود ایستاده و امنیت بی بدیل و ثبات خود را به اثبات رسانده است.دنیا باید بداند انقلابی که به مردم خود وابسته است، هیچ‌گاه با مشکل مواجه نخواهد شد، مسئولان باید رابطه مردم و نظام را در این شرایط عمیق تر کنند، دشمنان درپی ایجاد جدایی میان مردم و مسئولان و انقلاب هستند، از حالا تا انتخابات ۱۴۰۰ این حرکت دشمن تندتر و شدیدتر می شود. با این وصف مسئولان باید ارتباط خود با مردم را عمیق تر و ملموس تر کنند و مشکلات مردم را در راس کار خود قرار دهند.

مبارزه با مفاسد، مقابله با گرانی های افسار گسیخته، نظام بخشی به بازار، کوتاه کردن دست دلالان و وابستگان سیاسیون از بازار، اقتصاد و کالا چه در واردات و چه در صادرات و تدبیر در رفع بی ارزشی پول ملی و تقویت ریال در مقابل ارزهای خارجی و گذشتن از سودهای غیر معقول تولیدات دولتی و خصولتی و نهادهایی که دست در تولید و اقتصاد دارند انتظار ملی است که باید مورد توجه قرار گیرد. به یقین ایران کشوری است با منابع غنی اقتصادی و زیر ساخت های اقتصادی قوی و این امر حل مشکلات اقتصادی را تسهیل می کند و هرگونه بن بست اقتصادی را غیر ممکن می سازد.