کارگردان انیمیشن «وقت خوابه» با اشاره به تهیه این انیمیشن ۷ دقیقه‌ای گفت: این انیمیشن طولانی‌ترین انیمیشن کوتاهی بوده که ساخته‌ام و به ۷ جشنواره ملی و بین‌المللی راه پیدا کرده است.

به گزارش ربیع به نقل از تسنیم ،مهناز یزدانی درباره ساخت انیمیشن ۷ دقیقه‌ای “وقت خوابه”  اظهار داشت: انیمیشن موزیکال “وقت خوابه” برای رده سنی خردسال و کودک تهیه و تولید شده است.

وی ادامه داد: موسیقی این انیمیشن از آلبوم رنگین‌کمان ثمینه باغچه‌بان انتخاب و کل کار بر اساس ریتم این موسیقی تنظیم شده است.

عضو خانه کاریکاتور اصفهان افزود: این انیمیشن به امتناع ورزیدن خردسالان از خوابیدن می‎پردازد و داستان آن درباره عروسکی است که از خوابیدن فرار می‏کند و در این فرار خطراتی برای او به وجود می‌آید ولی در نهایت به خوابیدن رضایت می‌‏دهد.

وی درباره مدت ساخت این انیمیشن اظهار داشت: ساخت این انیمیشن یک‌سال و نیم طول کشید و در آن از تکنیک دوبعدی استفاده شده است، طراحی آن نیز تمام دستی بوده و در رنگ‏آمیزی از رنگ‌های ساده و مناسب برای این گروه سنی استفاده شده است.

یزدانی گفت: این انیمیشن به ۷ جشنواره ملی و بین‏‌المللی از جمله بخش مسابقه شانزدهمین جشن خانه سینما، بخش مسابقه سی و دومین جشنواره فیلم کوتاه تهران، بخش مسابقه جشنواره بین‏‎المللی فیلم لوییزیانا ۲۰۱۶، بخش مسابقه بین‎الملل جشنواره کودک و نوجوان VAFI کرواسی ۲۰۱۶، بخش مسابقه بین‏‏الملل جشنواره کودک و نوجوان ZLIN  جمهوری چک ۲۰۱۶، بخش مسابقه بین‎‏ا‏لملل ANIFSTROZAFA آلبانی ۲۰۱۶ و بخش مسابقه بین‎الملل جشنواره TRACCEایتالیا ۲۰۱۶ راه یافته است.

به گزارش تسنیم، مهناز یزدانی کاریکاتوریست، نویسنده و کارگردان انیمیشن است و انیمیشن‌های “کمک”، “وقت خوابه”، “یک دلخوشی کوچک” و غیره را در کارنامه دارد و هم‎اکنون در حال همکاری با مرکز صبا و تولید مجموعه‌های تلوزیونی است.