رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان از راه‌اندازی سامانه هوشمند سرویس مدارس توسط شرکت دانش‌بنیان رایان پژوهان ژرف اندیش(راژان) مستقر در این شهرک خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ربیع به نقل از روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، دکتر مهدی کشمیری با بیان اینکه نظارت بر سرویس‌های دانش‌آموزی مدارس از سوی سازمان حمل و نقل، مدیران مدرسه و اولیا و مربیان و همچنین کنترل ترافیک و توجه به رفت و آمد ایمن دانش‌آموز در فاصله خانه و مدرسه از موارد موثر در ناوگان گسترده حمل و نقل سرویس دانش‌آموزان مدارس است، اظهار کرد: روش‌های سنتی نمی‌تواند پاسخگوی نیازها در این رابطه باشد و همواره مردم و مدیران را با چالش‌ها و مشکلات بسیاری مواجه کرده است.

وی گفت: می‌توان با مدیریت صحیح در رفت و آمد دانش‌آموزان، با استفاده از سامانه‌های هوشمند نه تنها شرایط ایمن برای دانش‌آموزان را فراهم کرد بلکه ترافیک شهری و معضلات و حوادث ناشی از آن را بهبود بخشید.

همچنین رییس هیات مدیره شرکت دانش‌بنیان راژان در خصوص این فناوری توضیح داد: در سامانه هوشمند سرویس مدارس همه اقدامات از طریق این سامانه انجام گرفته و امکان استفاده از سلیقه‌ها و نگرش‌های شخصی به حداقل ممکن رسیده است.

سید امید رفیعی ادامه داد: مسیر رفت و برگشت دانش‌آموز از طریق سامانه قابل نظارت است و هرگونه تخلف راننده در زمینه سوار کردن مسافر بیش از ظرفیت، سرعت غیرمجاز، تردد از مسیرهای غیرقانونی و سبقت غیرمجاز از طریق سامانه به صورت آنلاین گزارش می‌شود.

رییس هیات مدیره این شرکت دانش‌بنیان از دیگر مزایای این سامانه را کنترل و نظارت تاکسیرانی و پلیس راهور بر سرویس‌های مدارس بیان کرد و افزود: در سرویس مدرسهGPS  نصب شده و فاصله منزل تا مدرسه بر اساس کیلومتر مشخص می‌شود.

وی افزود: از طریق این سامانه کوتاه‌ترین مسیر ممکن برای راننده در نظر گرفته می‌شود و ورود و خروج دانش‌آموز به مدیران مدارس و اولیا و مربیان از طریق پیامک اطلاع‌رسانی می‌شود.

رفیعی گفت: در این طرح دانش‌آموز پس از سوار شدن به سرویس مدرسه کارت می‌زند و همزمان پیامکی برای اولیای دانش‌آموز مبنی بر سوار شدن فرزندشان ارسال شده و پس از خروج وی از سرویس، مجددا پیامک دیگری برای والدین مبنی بر خروج و رسیدن دانش‌آموز به مدرسه فرستاده می‌شود.