آذین عطریان

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان در نشست خبری عصر دیروز خود ضمن تبریک به منتخبان انتخابات ۷ اسفند ماه برای نمایندگان مجلس خبرگان رهبری و نمایندگان مجلس شورای اسلامی آرزوی موفقیت کرد.

رضا امینی در زمینه تغییراتی که امسال در مدیریت شهری شهر اصفهان رخ داد گفت: امسال در مدیریت شهری اصفهان تغییراتی ایجاد شد که باعث شد در این ماه‌های اخیر شاهد مدیریت خلاقانه دکتر جمالی‌نژاد در زمینه‌های عمرانی، فرهنگی و اجتماعی  باشیم.

امینی در خصوص بودجه سال ۹۴ شهرداری اصفهان گفت: بودجه سال ۹۴ بیش از ۲ هزار و ۶۵۰ میلیارد تومان بود که ۹۵۰ میلیارد تومان از آن غیرنقدی و هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان آن نقدی بود.

وی افزود: با اجرای طرح تشویقی شهرداری در ماه‌های اخیر و تشویق سرمایه گذاران بخش مسکن، شاهد رونق بیشتری در منابع شهرداری بودیم.

رضا امینی با اشاره به  شرایط بد اقتصادی که در سال ۹۴ شاهد آن بودیم گفت: با وجود تمام مشکلات اقتصادی و رکود شکننده در این سال، شورای اسلامی و مدیریت شهری و شهرداری اصفهان همه ظرفیت‌های ملی و منطقه‌ای را به کار گرفتند تا کمترین فشار به مردم وارد شود.

امینی همچنین درباره تاکید شهروندان بر مسائل زیست محیطی گفت: یکی از اولویت‌های شورا در این دوره افتتاح پروژه قطار شهری اصفهان بود که با افزایش ۷ برابری بودجه این طرح شاهد تسریع در روند این طرح بودیم.

وی در ادامه بیان کرد: تلاش بر این است که در سال ۹۵ با راه‌اندازی ایستگاه‌های دیگر مترو، در این سال خطوط اول، دوم و سوم قطار شهری اصفهان به بهره‌برداری برسد.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان در زمینه محرومیت‌زدایی ضمن تشریح تفاوت چشمگیر فضای حاشیه‌ای شهر در مقایسه با مناطق مرکزی، گفت: اجرای طرح‌های محرومیت‌زدایی یکی از اولویت‌های امسال شورای شهر بود.