رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان چهارمحال و بختیاری گفت: سازمان نظام مهندسی ساختمان این استان حدود ۴ هزار عضو در رشته‌های هفت‌گانه ساختمان دارد.

به گزارش پایگاه خبری ربیع از شهرکرد، سیامک مشرف امشب در دیدار با استاندار چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: سازمان نظام مهندسی ساختمان این استان حدود ۴ هزار عضو در رشته‌های هفت‌گانه ساختمان اعم از عمران، معماری، برق، مکانیک و … دارد.

وی ضمن اشاره به اینکه ۱۳ دفتر نمایندگی سازمان نظام مهندسی در سطح این استان فعال‌اند، خاطرنشان کرد: ایجاد دفاتر نمایندگی این سازمان در شهرهای مختلف این استان در دستور کار سازمان قرار دارد.

مشرف در ادامه گفت: سیاست سازمان نظام مهندسی  این است که در شهرهای مختلف چون فارسان، سامان، شلمزار، اردل و … ساختمان‌هایی جهت نمایندگی این سازمان احداث کنیم که از نظر رعایت مبحث ۱۹ یعنی استفاده از انرژی‌های نو در ساختمان در کشور نمونه باشند.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه جلوگیری از ساخت و سازهای فاقد مجوزهای قانونی یکی از خواسته‌های این سازمان است افزود: در برخی از شهرها ساخت و سازهای غیرقانونی انجام می‌شود که بعد از گذشت چندسال به سبب عدم نظارت دقیق از طرف مهندس مربوطه ساختمان تخریب می‌شود.

این مسئول به ساخت و سازهای غیرمجاز در حاشیه زاینده‌رود اشاره و عنوان داشت: متاسفانه شاهد هستیم که این موارد بسیار زیاد شده که این کار ممکن است به طبیعت این مکان آسیب‌های جدی وارد کند.

وی تصریح کرد: در سال‌های گذشته بسیاری از سرمایه‌گذاران جذب استان‌های بزرگ هم‌جوار می‌شدند ولی در حال حاضر و به‌واسطه شرایط آب و هوای خوب و سالمی که چهارمحال و بختیاری دارد و مشکلاتی که استان‌های بزرگ به دلیل آلودگی هوا با آن مواجه هستند این سرمایه‌گذاران تقاضا دارند دوباره به این استان برگردند و این می‌طلبد که مسئولان استانی نسبت به این امر نگاه ویژه‌ایی داشته باشند.