به گزارش پایگاه خبری ربیع از اصفهان، رئیس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی با اشاره به رکود بازار آهن و فولاد کشور گفت: چنانچه بازار مسکن فعال شود، نه تنها فولاد، بلکه ۱۹۰ شغل وابسته به بخش مسکن هم رونق می‌گیرد و از این طریق می‌توانیم در این حوزه از رکود خارج شویم.

مهدی کرباسیان اظهار کرد: در حال حاضر بیش از ۳ میلیون تن فولاد در انبارهای کشور موجود است که برای صادرات این میزان فولاد، باید جایزه صادراتی برای صدور محصولات فولادی مجدداً برقرار شود.

وی افزود: متأسفانه سوء استفاده از قانون سبب شده تا به جای ورق ممزوج، بیش از ۲.۷ میلیون تن ورق عادی وارد کشور شود که رقم بسیار زیادی است.

رئیس سازمان توسعه معادن تصریح کرد: چنانچه بازار مسکن فعال شود، نه تنها فولاد، بلکه ۱۹۰ شغل وابسته به بخش مسکن هم رونق می‌گیرد و از این طریق می‌توانیم در این حوزه از رکود خارج شویم.

وی گفت: کاهش شدید قیمت جهانی فولاد و رسیدن بهای آن به حدود ۲۶۰ دلار و همچنین اختصاص ۱۵ درصدی جایزه صادراتی چین به محصولات صادراتی این کشور موجب شد ارزش واردات فولاد به دیگر کشورها ارزان تر شود.

کرباسیان بیان کرد: از طرفی تغییر نرخ روبل روسیه در مقابل دلار نیز در ارزان تر شدن قیمت محصولات فولادی آنها تاثیرگذار بود.