به گزارش پایگاه خبری ربیع از رفسنجان، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان رفسنجان گفت: تفرقه بین شیعه و سنی عامل نابودی مسلمانان است.

حجت‌الاسلام سیدمحمود حسینی ظهر امروز در جمع مردم این شهرستان با تبریک هفته وحدت اظهار داشت: حضرت محمد (ص) منجی عالم بشریت بود و در قرآن آیاتی در وصف اخلاق و سبک زندگی ایشان آمده است.

وی بیان داشت: آخرین آیه سوره توبه اشاره به رفتار و خصلت نیکو و پسندیده پیامبر(ص) دارد و او را فردی می‌داند که در برابر سختی‌ها و غم و اندوه مردم بیشترین غصه را می‌خورد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی رفسنجان تصریح کرد: پیامبر(ص) مانند سلاطین نبودند که مردم را زیر دست خود بدانند بلکه در مسیر هدایت امت بیشترین تلاش را داشتند.

وی افزود: پیامبر (ص) در برابر مسلمانانی که به او ایمان آورده بودند با کمال مهربانی و رحمت برخورد داشتند و با کودکان بسیار مهربان بودند، اما در برابر ظالمان که حق مسلمانان را پایمال کرده و کافر بودند با قاطعیت رفتار می‌کردند.

حسینی گفت: اگر ما امروز در برابر رژیم صهیونیستی و آمریکا سازش کنیم این‌ها بدتر می‌شوند و نباید با اینگونه مستکبران از راه مسامحه وارد شد.

وی با بیان اینکه شیعه و سنی با هم اتحاد دارند، تصریح کرد: مگر می‌شود کسی مسلمان باشد، پیامبر و قرآن را دوست بدارد اما اهل بیت او را دوست نداشته باشد.

حسینی اضافه کرد: اما حساب آل سعود و تکفیری‌ها و داعشی‌ها با سایر مسلمانان فرق دارد زیرا این‌ها ریشه ندارد و حسابشان از جهان اسلام جدا است.

این مسئول با تأکید بر داشتن وحدت از سوی تمام مسلمانان خاطرنشان کرد: دشمن می‌خواهد بین مسلمانان تفرقه بیندازد و این اختلاف و تفرقه عامل نابودی مسلمانان است، اما سیاست امام راحل (ره) و رهبری انقلاب دعوت همه مسلمانان به وحدت کلمه است و فتوا دادند که اهانت به مقدسات از هر مذهبی جایز نیست.

وی با اشاره به روز ۹ دی روز بصیرت ملت ایران بیان کرد: ۹ دی روز میثاق امت با امام مسلمین است، روزی که همه فتنه‌ها و تبهکاری‌هایی که از ناحیه استکبار جهانی در کشور صورت گرفت مردم آن‌ها را خنثی کردند.