رئیس اداره اوقاف و امور خیریه نطنز گفت: عملیات گچ‌بری و آیینه‌کاری امامزاده یحیی و طاهر (ع) نطنز با پیشرفت فیزیکی ۴۰ درصد در حال اجراست.

به گزارش پایگاه خبری ربیع، حجت‌الاسلام مرتضی اکبری عصر امروز در نشست خبری با خبرنگاران در محل اداره اوقاف نطنز، اظهار کرد: یکی از برنامه‌های اداره اوقاف در دهه مبارک فجر برگزاری مراسم محفل انس با قرآن است که با همکاری کمیته قرآن و نهج‌البلاغه و اداره تبلیغات اسلامی در چهاردهم بهمن‌ ماه بعد از نماز مغرب و عشا در حسینیه مرکز شهر نطنز برگزار می‌شود.

وی افزود: در این محفل از تلاوت قاریان برجسته و بین‌المللی همچون حسن احمدی‌زاده و ابوالفضل عطوفی‌نیا بهره‌مند خواهیم شد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه نطنز تصریح کرد: فردا به مناسبت ۱۲ بهمن و آغاز دهه مبارک فجر آئین غبارروبی امامزاده شاه سلطان حسین (ع) بعد از نماز مغرب و عشا و با حضور مسئولین شهرستان انجام خواهد شد.

وی در مورد عملیات عمرانی و بهسازی بقاع متبرکه گفت: کار بازسازی گنبد امامزاده یحیی و طاهر (ع) نطنز با هزینه‌ای بالغ‌بر ۴۰۰ میلیون ریال که تمامی آن توسط یک خیر پرداخت شد به اتمام رسید و هم‌اکنون این خیر عزیز با هزینه‌ای بالغ‌بر ۶۰۰ میلیون ریال در حال گچ‌کاری و آیینه‌کاری حرم مطهر است و این عملیات با پیشرفت ۴۰ درصدی در حال اجراست.

اکبری از ساخت ضریح جدید برای این امامزاده نیز خبر داد و بیان کرد: یک خیر دیگری در نطنز با هزینه‌ای بالغ‌بر ۵۷۰ میلیون ریال ساخت ضریح جدید را برعهده‌ گرفته و این ضریح عملیات پایانی ساخت خود را طی می‌کند که پس از اتمام با برنامه ویژه و درخور امامزاده در نطنز رونمایی و نصب خواهد شد.