رئیس اتحادیه گل فروشان اصفهان با بیان اینکه اصفهان در تولید گل شب بو حرف نخست را در کشور می‌زند، گفت: بیشترین آمار تولید گل شب بو مربوط به خمینی‌شهر است که در آستانه نوروز این محصول به سایر نقاط کشور ارسال می‌شود.

جعفر دلال باشی اظهار داشت: شرایط بازار گل در آستانه نوروز خوب است، هم تولیدات ما به مقدار کافی است و هم با توجه به نزدیک‌شدن به ایام عید تقاضا نیز افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه بازار گل در ماه‌های اخیر با رکود اقتصادی روبه‌رو بوده است، گفت: با توجه به نزدیک شدن به عید نوروز عرضه و تقاضا در بازار گل افزایش پیدا کرده و می‌توانیم امیدوار باشیم که در بازه زمانی نوروز با شرایط بهتری روبرو شویم.

رئیس اتحادیه گل فروشان اصفهان هرگونه افزایش قیمتی در انواع مختلف گل را رد کرد و افزود: قیمتی که سرشاخه‌های گل به فروش می‌رسد همان قیمت مصوب امسال است و هیچگونه افزایش قیمتی را شاهد نیستیم و در صورت تخطی در این زمینه با واحدهای متخلف برخورد می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه در هفته‌های اخیر قیمت برخی سرشاخه‌های گل با کاهش نیز روبرو بوده است، گفت: میخک و گلایول از جمله گل‌هایی بوده که در هفته‌های اخیر به دلیل کم بودن تقاضا با کاهش قیمت همراه بوده‌اند.

دلال باشی با بیان اینکه اصفهان در تولید گل شب بو حرف نخست را در کشور می‌زند، اظهار داشت: بیشترین آمار تولید گل شب بو مربوط به خمینی‌شهر، منطقه قرطمان و درچه است که در آستانه نوروز این محصول به سایر نقاط کشور ارسال می‌شود.

وی افزود: بیشترین آمار مربوط به پرورش گل شب بو از آنِ خمینی‌شهر است و اخیرا نیز جشنواره گل شب با حضور مسئولان در این شهرستان برگزار شد که براساس آمار اعلام شده ۱۰ میلیون گلدان گل شب بو تولید شده است.