رئیس اتحادیه تولیدکنندگان گل اصفهان گفت: در حال حاضر کشاورزان نزدیک به ۲ میلیون گل شب بو برای نوروز کاشته‌اند که بسیاری از این گل‌ها با سایر استان‌های کشور صادر می‌شود.

جعفر دلال باشی با اشاره به وضعیت بازار گل در آستانه نوروز اظهار داشت: رکود در صنف گل‌فروشان اصفهانی احساس می‌شود اگرچه امیدوار هستیم که این رکود برطرف شود.

وی افزود: در حال حاضر کشاورزان نزدیک به ۲ میلیون گل شب بو برای نوروز کاشته‌اند که بسیاری از این گل‌ها با سایر استان‌های کشور صادر می‌شود.

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان اصفهان بیان کرد: کشاورز در کاشت شب بود سود آن‌چنانی نمی‌کند و حتی در بسیاری از مواقع حتی ضرر نیز می‌کند و اگر شهرداری شب بو نخرد کشاورز ضرر زیادی می‌کند.

وی گفت: سال گذشته یکی از کشاورزان گل شب بو به اروپا صادر کرد اما در مرز به دلیل نوع خاک و آزمایشی که روی خاک انجام دادند آن را قبول نکرده بودند زیرا اعتقاد دارند که خاک ما زیاد مطلوب نیست.

دلال باشی تصریح کرد: اصفهان در زمینه تولید و صادرات رز موفق بوده و حتی مدتی پیش به مناسبت روز ولنتاین کشورهایی مانند اوکراین رز قرمز را به قیمت خوب خریداری کردند که باری تولیدکننده خوب بود.

وی اظهار داشت: در حال حاضر گل شب بو برای نوروز به قیمت‌های مختلفی است زیاد بستگی به کیفیت و پر بودن گل دارد این گل‌ها از ۵۰۰۰ تومان تا هزار تومان با توجه به نوع گل تفاوت دارد.