به گزارش پایگاه خبری ربیع، مهندس یزدی زاده مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان دربرنامه زنده‌رود شبکه اصفهان گفت: این شرکت در سال گذشته رکورد جدیدی در تولید با دو کوره بلند ثبت کرد و از ابتدای امسال تا کنون نسبت به مدت مشابه سال قبل، رشد قابل توجهی در تولید داشتیم.

وی افزود: برنامه امسال ذوب آهن دستیابی به تولید بیش از ۳ میلیون تن است و تا کنون طبق برنامه پیش رفته‌ایم.

مهندس یزدی زاده با اشاره به کاهش مصرف آب در این شرکت گفت: در مصرف آب خام با اقدامات گسترده، صرفه جویی کردیم و علاوه بر آن بازچرخانی آب نیز صورت گرفت و از پساب شهرهای اطراف نیز استفاده می‌کنیم که حاصل آن کاهش شدید برداشت آب از زاینده رود است و سال گذشته تنها ۴۰ درصد دیماند خود از این رودخانه را استفاده کردیم. با این اقدامات، ظرف ۴ سال آینده کمترین برداشت آب از زاینده رود را خواهیم داشت.

مدیرعامل شرکت به موفقیت‌های باشگاه ذوب آهن اصفهان نیز اشاره نمود و گفت: این باشگاه بخشی از برند معتبر ذوب آهن است و خدمات بسیاری به ورزش کشور نموده است. امیدوارم تیم فوتبال ذوب آهن که پرچم ایران را در باشگاههای آسیا برافراشته است، به مراحل بالاتر صعود کند.

وی به محصولات جدید ذوب آهن و دستاوردهای ماندگار این شرکت در دوران تحریم اشاره کرد و گفت: بیش از ۱۲۰ سال است که دارای حمل و نقل ریلی هستم اما همواره وارد کننده ریل بودیم. ذوب آهن اصفهان، این معضل تاریخی را در زمانی که با تحریم‌های ظالمانه مواجه هستیم، رفع نمود و حالا قطارها در مسیرهای بین شهری و مترو می‌توانند بر روی ریل ایرانی تردد کنند.