به گزارش پایگاه خبری ربیع، امام جمعه خمینی شهر در خطبه های نمازجمعه این هفته ضمن محکوم کردن جنایاتی که در منطقه بوجود آمده و شیعیان مظلوم را به شهادت می رسانند، گفت: مسلمانان در کشورهای مختلفی مورد ظلم قرار گرفته اند که با پول عربستان سعودی جنایاتی اتفاق می افتد و جنگ و کشتار کودکان و زنان را همراه دارد.

آیت الله رحیمی افزود: ننگ و نفرین بر حامیان این کشورها و سازمان های حقوق بشری که سکوت کرده اند و باید به آل سعود و آل خلیفه گفت که از زندگی شاه ایران عبرت بگیرند که با چه ذلتی و بدبختی به درک رفت.

امام جمعه خمینی شهر با اشاره به حادثه دردناکی که روزگذشته اتفاق افتاد، اظهار کرد: شهادت جمعی از ماموران آتش نشانی، این فرشتگان نجات که برای نجات مردم گرفتار در آتش جان خود را فدا کردند، فاجعه ای بسیار تلخ بود که برای خانواده آنان صبروشکیبایی، برای مجروحان شفا و سلامتی و برای این فرشتگان آرزوی رحمت الهی را خواستاریم.

وی اضافه کرد: حادثه هر زمانی رخ می دهد اما باید پیشگیری کرد که دیگر شاهد چنین حوادثی در کشور نباشیم و مسائل ایمنی را برای جلوگیری از این اتفاقات رعایت کنیم.

خطیب جمعه خمینی شهر با اشاره به اینکه در سالگرد برجام هستیم، تصریح کرد: این روزها همه از معجزات برجام می گویند و هر اتفاقی را به برجام ارتباط می دهند همانطور که در گذشته هر مشکلی را به تحریم ها ربط دادند و اگر کسی هم در برابر این جریانات سخنی بر زبان بیاورد، پاسخ می دهند چشم هایتان به خوبی نمی بیند و باید عینک زد که پاسخ های نادرستی داده می شود.

وی با بیان اینکه دستاوردهایی از این توافق بوجود آمده، تاکید کرد: برجام کرامات و معجزاتی نداشته که در سخنان و رفتار برخی مبالغه وجود دارد و دشمن هم می داند که خبری نسیت، چرا برخی در کشور حرف هایی میزنند و توصیفات نادرستی انجام می دهند.

آیت الله رحیمی ادامه داد: برخی از مسئولان اقتصاد مقاومتی را به برجام ربط می دهند درحالی که رهبر معظم انقلاب اقتصاد مقاومتی را مطرح کردند تا مسائل و مشکلات از داخل کشور حل شود نه توسط مذاکره و برجام، مردم بدون عینک بسیاری از موضوعات را می بینند و به خوبی متوجه آن می شوند که بهتر است سنجیده تر در این خصوص سخنرانی شود.

وی با تاکید براینکه جامعه نیاز به وحدت و انسجام دارد، عنوان کرد: برخی از مطالب را باید گفت و برخی موضوعات را باید چشم پوشی کرد که نظر امام و شهدا و رهبر معظم انقلاب نیز بر همین است، شرایطی نیست که بعضی از بحث ها و موضوعات بین خودمان مطرح شود که باعث برخی اختلافات باشد و رهبر معظم انقلاب نیز بر جذب حداکثری و دفع حداقلی اعتقاد دارند.

امام جمعه خمینی شهر با بیان اینکه باید در این مسیر برویم که اگر در مسیری دیگر و جلو یا عقب بیفتیم اشکال دارد و باید در همه لحظات تابع ولی فقیه باشیم، اضافه کرد: باید مسئله وحدت بر محور رهبری را اساس قرار دهیم تا از گردنه های صعب العبور و مشکلات موجود عبور کنیم که فضایی برای تضعیف و تخریب از سوی سودجویان و سوءاستفاده بوجود نیاید.

وی با اشاره به آیات و روایات که در اسلام آمده گفت: شیطان اموال، اولاد، شهوت، شکم پرستی و… را برای انسان آنقدر زیبا نشان می دهد که باور نمی شود گناه است، گناه را به شکل خدمت و عبادت جلوه می دهند و برخی فریب می خورند و راه گناه را پیشه می کنند که چنین انسان هایی سطحی نگر هستند.

رحیمی افزود: در روایات آمده جنگی که در میدان با دشمن انجام می شود جهاد اصغر و مبارزه با نفس خود جهاد اکبر است که این نفس در همه جا همراه انسان است و نمی توان از این دشمن فرار کرد.

انتهای پیام/ قلمکده