به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین عبدالرسول احمدیان با اشاره به صحبت مقام معظم رهبری که شعر را یک ثروت ملّی و یکی از معجزات آفرینش بیان کرده اند، اظهار داشت: هنر بودن شعر به خاطر جنبه‌ی زیبایی و جمال آن است و این امتیاز باعث شده که شعر یک رسانه‌ی اثرگذار برای انتقال مفاهیم باشد.

وی با بیان این که یکی از برنامه هایی که در دفتر تبلیغات اسلامی دنبال می شود بحث شعر و ادبیات است، چرا که شعر نه تنها خودش یک هنر است بلکه منبع و ملجا دیگر هنرها محسوب می شود، گفت: با توجه به استقبال بسیار خوب شاعران آیینی سراسر کشور از اوّلین کنگره ملّی شعر حضرت مادر، دومین کنگره در ایام ولادت حضرت زهرا سلام الله علیها در سال جاری برگزار خواهد شد.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان، تأمین محتوای فاخر برای محافل مذهبی، هیئت ها و مداحان را از اهداف برگزاری این کنگره بیان کرد و گفت: مقام نورانی حضرت زهرا سلام الله علیها، ارزش عفاف و هویت زن مسلمان در قرآن کریم و جایگاه مادر و مادران ائمه علیهم‌السلام، محورهای این کنگره را شامل می شوند.

وی در پایان عنوان داشت: ارسال آثار تا ۲۴ دی ماه سال جاری از طریق پایگاه اینترنتی مرسلات به نشانی www.Morsalat.ir امکان پذیر می باشد و اختتامیه جشنواره همزمان با ایام ولادت حضرت زهرا سلام الله علیها برگزار خواهد شد.