معاون حمل‌ و نقل و ترافیک شهری شهرداری اصفهان گفت: دولت یازدهم از ارسال بودجه به اصفهان سرباز می‌زند و عوارض آلودگی پالایشگاه به شاهین‌شهر داده می‌شود؛ در حالی‌ که اصفهان سهمی از این عوارض ندارد، اما در تحمل آلودگی آن سهم زیادی دارد.

به گزارش ربیع به نقل از فارس، علیرضا صلواتی دوشنبه‌شب در نشست تأثیر واحدهای درمانی بهداشتی بر وضعیت ترافیکی شهر اصفهان اظهار داشت: اگر به ریشه مشکل بپردازیم نتیجه بهتری کسب می‌کنیم؛ به علت حضور گسترده پزشکان در خیابان آمادگاه، از قدیم این خیابان دچار مشکلات ترافیکی بوده است.

وی افزود: امروز شاهد هستیم در خیابان‌های دیگری چون هشت‌بهشت و محتشم کاشانی و شمس‌آبادی نیز چنین مشکلات ترافیکی پیش آمده است، در حالی‌ که زیرساخت‌های آن و پارکینگ خودروها فراهم نشده است.

معاون حمل‌ و نقل و ترافیک شهری شهرداری اصفهان با اشاره به قانون قدیمی کشور در این زمینه خاطر نشان کرد: سال‌ها پیش قانون‌گذار امتیاز ویژه‌ای را برای پزشکان، مهندسان و حقوق‌دانان در نظر گرفت که طی آن این اشخاص می‌توانند در منزل خود، دفتری متناسب با نوع فعالیتشان ایجاد کنند؛ با توسعه شهری، این مسئله تبدیل به مشکل و معضل شده است و قانون ۲۰ سال پیش امروز کارایی نخواهد داشت.

معاون حمل‌ و نقل و ترافیک شهری شهرداری اصفهان ادامه داد: پارک خودرو در خیابان‌هایی که به‌ منظور روان‌سازی بار ترافیکی احداث شده است باید ممنوع شود و از احداث واحدهای تجاری که به ایجاد ترافیک کمک می‌کند جلوگیری به عمل آید؛ همه ارگان‌ها از جمله شهرداری باید به وظایف خود پایبند باشند تا این مسئله به بهترین وجه حل شود.

صلواتی تشریح کرد: دولت به شهرداری بودجه نمی‌رساند و محیط‌زیست به‌ جای آن‌که سر ما داد بزند باید بر سر دولت فریاد بکشد تا بودجه‌های عمرانی به دست ما برسد؛ به دلایلی این دولت از ارسال بودجه به اصفهان سرباز می‌زند و کمترین سطح تخصیص سرمایه به کلان‌شهرها، متعلق به اصفهان بوده است.

وی در پایان اظهار کرد: عوارض آلودگی پالایشگاه به شاهین‌شهر داده می‌شود، در حالی‌ که اصفهان سهمی از این عوارض ندارد اما در تحمل آلودگی آن سهم زیادی دارد.