عضو کمیسیون حمل ‌و نقل شورای شهر اصفهان گفت: برای تکمیل مترو اصفهان دولت هنوز بودجه‌ای تحویل نداده است که باید به زودی پرداخت شود.

به گزارش ربیع به نقل از تسنیم ، ابوالفضل قربانی  با اشاره به بودجه مورد نیاز از سوی دولت برای تکمیل خطوط متروی اصفهان اظهار داشت: دولت هنوز بودجه‌ای تحویل نداده اما در این زمینه باید پیگیری‌های لازم را انجام داد، به این دلیل که دولت تاکنون یا بودجه‌ای اختصاص نداده یا اگر پرداختی صورت گرفته ناقص بوده است.

وی افزود: برای تکمیل متروی اصفهان دولت باید کمک‌های خود را به‌صورت کامل انجام دهد، قطعاً با بودجه‌هایی که شهرها در اختیار دارند، نمی‌توان روند تکمیل مترو را با سرعت پیش برد.

عضو کمیسیون حمل‌ و نقل شورای شهر اصفهان گفت: با توجه به اینکه در حال حاضر با مطرح‌ شدن برجام گشایشی برای دولت ایجاد شده است، باید سهم مربوط به متروی کلان‌شهرها هرچه زودتر از سوی دولت پرداخت شود.

وی با اشاره به آخرین وضعیت پروژه مترو اصفهان افزود: خوشبختانه قسمتی از  فاز یک مترو افتتاح ‌شده و تعدادی از واگن‌ها توسط شهرداری اصفهان برای مترو خریداری‌ شده است. خریداری بخشی از واگن‌های مترو به‌صورت متمرکز در سال‌های گذشته پیگیری شده که در حال حاضر بیشتر این واگن‌ها از کشور چین به ایران وارد می‌شوند.

قربانی گفت: امیدواریم قسمت دوم از فاز یک متروی اصفهان یعنی از میدان شهدا تا چهارراه تختی حدود ۴ ماه آینده به بهره‌برداری برسد، همچنین امیدواریم تا پایان خرداد سال آینده کل خط یک مترو در اختیار شهروندان اصفهانی قرار بگیرد.

عضو کمیسیون حمل‌ و نقل شورای شهر اصفهان با بیان اینکه خط یک متروی اصفهان به ۲ فاز تقسیم‌ شده است، گفت: فاز نخست خط یک متروی اصفهان حدود ۳ ماه آینده تکمیل می‌شود و خط ۲ آن نیز تا پایان خردادماه سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی تصریح کرد: اقدامات مقدماتی خطوط ۲ و ۳ متروی اصفهان آغاز شده است و هنوز نمی‌توان درباره این ۲ خط اظهار نظری انجام داد.

قربانی گفت: برای خط ۳ متروی اصفهان بیش از ۳ هزار میلیارد تومان پیش‌بینی‌شده است، همچنین برای خط یک مترو تاکنون نزدیک به هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به‌صورت قطعی هزینه شده است.