به گزارش پایگاه خبری ربیع، به مناسبت انفجار دفتر نخست وزیری در هشتم شهریور سال ۱۳۶۰ و شهادت دو یار دیرین امام (ره) و انقلاب و دو اسوه علم و تقوا، شهیدان محمد علی رجایی، رئیس جمهور و محمد جواد باهنر، نخست‌وزیر که الگو و نمونه‌ای از دولتمردان مردمی بودند و نیز به منظور آشنایی مردم با فعالیت‌ها و بیان اهداف و برنامه‌های آینده دولت، هفته‌ای به نام هفته دولت نامگذاری شده است که تا هشتم شهریور ادامه دارد. ضمن گرامیداشت یاد و خاطره این دو شهید الگو به این مناسبت اشاره‌ای خواهیم داشت.
علت نامگذاری چنین هفته‌ای این است که دولت شهید رجایی، نخستین دولت مکتبی بود که در آن دوره بحرانی، حداکثر تلاش و کوشش خود را برای خدمت به اهداف مقدس انقلاب، صادقانه اعمال کرد تا آنجا که جان خویش را بر سر آن نهادند. هفته دولت، هفته اقتدار و پیروزى دولتى است که حمایت و پشتیبانى میلیون‌ها تن از ملت خود را همراه دارد.
هفته دولت، هفته سپاس و قدردانى از دولت است دولتی که هدفش اجراى حدود الهى و احکام آسمانى اسلام و ایجاد جامعه‌اى سرشار از عدالت، نظم، رفاه، آرامش و امنیت است. این هفته مبارک بر همه دولتمردانى که وجود خویش را وقف خدمت به اسلام و جامعه کرده و می‌کنند، خجسته و فرخنده باد. در دومین سال فعالیت دولت دوازدهم هستیم و در انتظار و امید به تدبیر دولت که به وعده‌های خود عمل کند، وعده‌هایی که در دوران تبلیغات انتخابات، مجلس در زمان رأی اعتماد و مخصوصا در ماه‌های اخیر دادند و هنوز روی زمین مانده است.
همراهى ملت با دولت و پشتیبانى آحاد مردم از آن، از عوامل ثبات دولت و اقتدار آن است و این رابطه، تا هنگامى که دولت یک دولت ارزشى و خدمتگزار باشد و حل مشکلات مردم را در رأس امور قرار دهد، پایدار خواهد بود.یکی از شیوه‌ها و شاخص‌های الگویی شهید رجایی ساده زیستی است که باید مورد توجه همه دولت‌ها باشد که البته این الگو باید فراتر از حرف، مورد توجه قرار گیرد.
امام خمینى (ره)، رهبر کبیر انقلاب، دورى مسئولان ایران اسلامى را از رفاه و تجملات و ثروت‌ها، لطف الهى دانسته و مى‌فرماید: «اگر یک حکومتى، ارزش‌هایش ارزش‌هاى انسانى، اخلاقى و اسلامى باشد و بخواهد خدمت به نوع خودش بکند و خودش را خدمتگزار بداند، قهرا ملت با اوست و قهرا یک قدرت خارجى نمی‌تواند او را تحت تأثیر قرار بدهد.»
مولى الموحدین، امام على (ع) نیز در قالب نامه‌اى به مالک اشتر، خطاب به همه دولتمردان اسلامى درباره تکبر و غرور ریاست چنین هشدار مى‌دهد: «اگر با مقام و قدرتى که دارى، دچار تکبر یا خودبزرگ‌بینى شدى، به بزرگى حکومت پروردگار که برتر از توست بنگر که تو را از آن سرکشى نجات مى‌دهد و تندروى تو را فرو مى‌نشاند و عقل و اندیشه‌ات را به جایگاه اصلى باز مى‌گرداند؛ لذا مسئولان حاکم باید مراقب باشند دچار این آسیب نشوند؛ زیرا باب خدمت را می‌بندد.»
نیم نگاهی به روزهای سال ۶۰ و اتفاقاتی که حادث شد جریان نفوذ و تلاش دشمن در مقابله خصمانه با انقلاب و انقلابیون را به خوبی عیان می‌کند، این اوضاع پشت سر گذاشته شده باید چراغ راه حال و آینده باشد تا راه نفوذ بسته شود.
در ۶ ماهه اول سال ۶۰ و روز ششم تیر ترور نافرجام امام خامنه‌ای، هفتم تیر انفجار حزب جمهوری اسلامی به دست یک نفوذی و هشتم شهریور نیز تکرار ۷ تیر در یک جایگاه حساس و فلج‌کننده باز هم به دست نفوذی دیگر، انفجار دفتر ریاست جمهوری کشور را با آشوبی مواجه کرد که با هوشیاری ولی فقیه همه چیز کنترل شد، همچنانی که انفجار حزب، آن زمان نفوذ در دل نیروهای انقلابی فاجعه‌ای جبران‌ناپذیر را رقم زد، در سومین سال از پیروزی انقلاب اسلامی، نیروهای منافقین دست به ترور منظم و نامنظم زدند تا مردم را از انقلاب مأیوس و خسته کنند، کوچه و خیابان‌ و مسجد و مغازه و… به صحنه ترورهای کور و به رگبار بستن مردم تبدیل شده بود. از کودکان خردسال گرفته تا مردان و زنان معمولی امنیت تردد نداشتند، در کنار این ترورهای کور اما هر از چندی با نفوذ به درون ایدئولوژیست‌های انقلاب افرادی را مانند رئیس قوه قضائیه ترور کرده‌اند؛ اما در این بین پس از عزل رئیس‌جمهور‌، ترور رئیس قوه قضائیه با ۷۲ تئوریسین انقلاب و حمله رژیم بعث به کشور، عامل نفوذی یکبار دیگر کشور را با بحران مواجه کرد. آشفتگی کشور بیش از گذشته شد؛ اما این انقلابیون بودند که همچنان توانستند با اطاعت از ولایت آن را حفظ کنند.
دفتر ریاست جمهوری نیز یکی از آن صحنه‌های تکان‌دهنده و بی‌رحمانه است که در سال ۶۰ برای مردم ایران رقم خورد؛ اما نتوانست مردم را از انقلاب دور کند. در همان زمان‌ها که انقلاب نوپا بود تلاش‌های زیادی برای زمین زدن انقلاب صورت گرفت از حمله به خاک کشور تا ترور انقلابیون؛ اما آنچه توانست انقلاب را نگه دارد رهبری امام خمینی(ره) و ولایت‌پذیر بودن مردم بود که با وجود تعدد نفوذی‌ها توانست انقلاب را پیش ببرد. اینکه دشمن پروژه نفوذ را در همه دوره‌ها دنبال می‌کند شکی نیست؛ زیرا از این طریق ضربه به نظام آسان‌تر خواهد بود؛ لذا همیشه باید با چشم باز و تیزبین مراقب بود و از نفوذ غافل نشد.
امروز نیز که مشکلات در حال افزایش است و برخی از مسئولان در سکوت به سر می‌برند و کار و تصمیم عاجل گرفته نمی‌شود باید دست‌های نفوذی احتمالی را شناخت و قطع کرد تا مردم به آرامش و معیشت دست یابند و همچنان امیدوار نظام و مسئولان خدوم را حمایت کنند.