به گزارش پایگاه خبری ربیع، ۳۱ شهریور سالروز شروع جنگ تحمیلی از سوی رژیم بعث عراق علیه جمهوری اسلامی ایران و به عنوان آغاز هفته دفاع مقدس نامگذاری شده است.

در چنین روزی صدام حسین آغازگر جنگ بر علیه ایران اسلامی شد.

در زمانی که نهال انقلاب اسلامی به تازگی شکوفا شده بود سرزمین مادری مورد تجاوز قرار گرفت. صدام به عنوان یک عروسک خیمه شب بازی با حمایت آمریکا و متحدانش با انواع تجهیزات نظامی پیشرفته به خاک وطن حمله کرد تا نام ایران را از روزگار محو کند.

در آن روزگار ابرقدرت‌های جهان دست در دست هم با صدام متحد شدند تا به هدف شوم خود و براندازی انقلاب اسلامی بپردازند.

دشمن با خیال خود می‌پنداشت که با این کار می‌تواند ایران را در دست بگیرد و آن را تصاحب کند ولی تصور نمی‌کرد بعد از ۸ سال با رشادت‌ها و جانفشانی های غیور مردان ایرانی به هدفش نرسد.

در آن روزگار مرگ در بستر ننگ بود و شهادت افتخار.

مردان این دیار ماندن در این دنیا را بدون کشورشان بی معنا می‌دانستند و در پی حفظ کیان وطن کفتاران پست را از زانو در آوردند.

با وجود آنکه در داخل کشور بنی صدر رئیس جمهور وقت با کارشکنی‌هایش همراه با دشمن بود ولی جوانان وطن شهادت طلبانه به جبهه‌ها شتافتند و با اتحاد و همبستگی از میهن خویش دفاع کردند.

مردم از پیر و جوان حتی با دست خالی و با اینکه کشور از نظر تجهیزات نظامی مجهز نبود ذره‌ای سستی به خود راه ندادند و در راه اعتلای دین اسلام درس مقاومت و ایستادگی را به رخ جهانیان نشان دادند.

واژه جنگ همیشه نامبارک و منحوس است ولی وقتی برای حفظ جان و ناموس و استقلال و آزادگی در میان باشد به دفاع مقدس تبدیل می‌شود.

مردان غیور ایرانی از جان خویش گذشتند تا نام ایران همیشه با غرور و افتخار باقی بماند و در ذهن‌ها جاودانه شود.

رمز موفقیت رزمندگان دفاع مقدس را می‌توان به داشتن ایمان راسخ و توکل به خدا و توسل به ائمه اطهار دانست.

وقتی عملیات‌ها با رمز یا زهرا و یا حسین آغاز می‌شد ستون‌های دشمن به لرزه در می‌آید.

مناجات‌های شبانه هم قوت قلبی بر وجود رزمندگان می‌شد و اراده آن‌ها را برای حفظ وطن قوی‌تر می‌کرد.

شجاعت فرماندهان جنگ که اکثریت آن‌ها از جوانان بودند یکی دیگر از جلوه‌های غیرت ایرانی بود که تا پای جان برای وطنش خون می‌دهد تا ذره‌ای از خاک آن از دست نرود.

بنابراین هفته دفاع مقدس فرصت مناسبی است برای شناساندن شهدا و رزمندگان که اسطوره‌های مقاومت و شجاعت هستند.

با وجود اینکه سالیان سال از آن روزها می‌گذرد هنوز هم نام شهدای دفاع مقدس در ذهن‌ها جاودانه است و ما به عنوان یک ایرانی آرامش و امنیت خود را مدیون خون این شهدا می دانیم و باید همیشه هوشیار باشیم هدف دشمن این است که با هر اقدام شومی ایران اسلامی را از بین ببرد ولی ما باید از وطن و این انقلاب دفاع کنیم و آب در آسیاب دشمن نریزیم.

یادمان باشد دفاع هنوز هم تمام نشده و ادامه دارد و دشمن همان دشمن است.

اگر آن زمان جوانان از این مرز و بوم دفاع کردند و زیر بار ذلت مستکبران نرفتند ما هم باید با غیرت ایرانی در جنگ نرم به پای این انقلاب بایستیم و آن را از گزند دشمنان حفظ کنیم.

نجمه کریمیان