به گزارش پایگاه خبری ربیع، نخستین جلسه کمیسیون حقوقی و پارلمانی اتاق بازرگانی اصفهان با حضور رییس اتاق، تیم مدیریتی و اعضای کمیسیون در تالار هیات نمایندگان اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان، مسعود گلشیرازی در این جلسه گفت: اتاق‌های نسل اول با تمرکز بر لابی گری تلاش می‌کنند که مسائل و مشکلات اعضای خود را برطرف کنند و از این رو کمیسیون حقوقی و پارلمانی با همکاری نمایندگان مجلس شورای اسلامی می‌توانند زمینه حل مسائل اعضا را فراهم کنند.

وی تاکید کرد: کمیسیون‌های اتاق با رویکرد چندجانبه گرایی موضوعات مرتبط با فعالان اقتصادی را مورد بررسی قرار می‌دهند.

وی تصریح کرد: اتاق‌های پیشرو پس از گذراندن نسل اول در نسل دوم به توسعه کسب و کار اعضا و در نسل سوم به افزایش درآمد منطقه معطوف شدند و اتاق بازرگانی اصفهان در دوره نهم تلاش می‌کند به سه حوزه نگاه ویژه‌ای داشته باشد.

رضا برادران اصفهانی مسوول کمیسیون حقوقی و پارلمانی اتاق بازرگانی اصفهان در این جلسه گفت: این کمیسیون برای نخستین بار در اتاق بازرگانی اصفهان و در بین اتاق‌های بازرگانی استان‌ها تشکیل می‌شود.

وی با اشاره به اینکه شاخص استان اصفهان در حل اختلاف فعالان اقتصادی با یکدیگر و با ارگان‌های دولتی و طرف‌های خارجی جزو ۱۰ استان اول کشور نیست افزود: این کمیسیون تلاش می‌کند با تقویت مرکز داوری و میانجیگری زمینه ارتقا شاخص حل دعاوی را در استان اصفهان فراهم سازد.

وی افزود: مسائل حقوقی و دعاوی تجاری امروز به عنوان یکی از دغدغه‌های اصلی تولیدکنندگان شده است و این در حالیست که تولیدکنندگان باید دغدغه تولید داشته باشند.

برادران از پیگیری کمیسیون در اجرایی شدن ماده ۲۹ قانون بهبود محیط کسب و کار با موضوع تشکیل دادگاه‌های تجاری خبر داد و گفت: تشکیل دادگاه‌های تخصصی تجاری می‌تواند روند رسیدگی به دعاوی را به صورت تخصصی تسریع بخشد.