به گزارش پایگاه خبری ربیع، حجت‌الاسلام اسماعیل سیاوشی اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب در فرمایشات خود در نخستین روز سال نو در حرم مطهر رضوی بر موضوع اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال تاکید کردند که نشان از اهمیت این موضوع دارد.

وی با اشاره به تلاش وسیع دشمن برای ایجاد نارضایتی از نظام جمهوری اسلامی در میان مردم گفت: دشمن در تبلیغات خود تلاش می‌کند تا کمبودهای معیشتی را به نظام اسلامی نسبت دهد، آنها تلاش می‌کنند تا این‌گونه القا کنند که نظام جمهوری اسلامی قادر به برطرف کردن مشکلات مردم نیست.

امام جمعه داران افزود: از این نکته نباید غافل شد که عده‌ای نیز در داخل خواسته یا ناخواسته در مسیر دشمن حرکت کرده و با برخی کارهای خود مردم را از انقلاب و نظام ناامید می‌کنند.

وی با بیان اینکه براساس فرموده رهبر معظم انقلاب، مسئولان در برطرف کردن مشکلات معیشتی باید به گونه‌ای تلاش کنند که با اقدامات آنها مردم نسبت به نظام و انقلاب دلگرم شوند، تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب تاکید کردند که مردم دچار مشکلات معیشتی هستند.

سیاوشی با اشاره به مشکلات شهرستان فریدن گفت: یکی از مشکلات این شهرستان بحث معیشتی است، انتظار می‌رود پیرو فرمایشات رهبری معظم، مسئولان برنامه‌ریزی کرده و اقدامات ویژه‌ای را انجام دهند.

وی ادامه داد: در سالی که اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نامگذاری شده حداقل ستاد اقتصاد مقاومتی را به صورت جدی و واقعی شکل دهند یا اگر این ستاد تشکیل شده با برنامه‌ریزی حول محور تولید و اشتغال زمینه کار و ایجاد شغل برای جوانان را فراهم سازند.

امام جمعه داران بیان کرد: یکی از مشکلات و آسیب‌های جدی شهرستان که در نظرسنجی‌ها به آن اشاره شده بحث اشتغال است که سبب مهاجرت به سایر شهرها و مسائل اجتماعی از جمله افزایش آمار طلاق شده است.

وی با بیان اینکه سیاست زدگی برخی مسئولان و کشاندن مسائل سیاسی در بین مردم و غافل شدن از خدمت به مردم از جمله مشکلات دیگر است، خاطرنشان کرد: تفاضای ما از مسئولان در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال این است که مباحث سیاسی که ارتباطی به مردم ندارد را به جامعه منتقل نکرده و به جای آن به وعده‌هایی که سال‌هاست به مردم منطقه داده شده است جامه عمل بپوشانند.

سیاوشی افزود: به عنوان مثال بحث آب شرب شهرستان قرار بود در سال ۹۵ با کلنگ زنی طرح‌های آبرسانی بهبود یابد اما سال به پایان رسید و اقدام قابل توجهی صورت نگرفت.

وی با اشاره به موضوع انتخابات گفت: مهمترین خواسته ما مشارکت عمومی در انتخابات است، همه آنهایی که می‌توانند رای دهند باید وارد عرصه شوند، در امر انتخابات مُر قانون باید رعایت شود و براساس فرمایشات رهبر معظم انقلاب نتیجه هر چه شد معتبر است.

امام جمعه داران خاطرنشان کرد: مردم باید توجه داشته باشند که نکته مهم معیارهایی است که قرار است مدیریت کشور، شهر و روستا را برای ۴ سال براساس آن تعیین کرد، مردم به این نکته توجه داشته باشند که انتخاب اصلح مهم است.

انتهای پیام/تسنیم