به گزارش پایگاه خبری ربیع، دکتر سید مرتضی سقائیان‌نژاد با اشاره به قرار گرفتن در ایام پایانی سال و لزوم اتخاذ تدابیر حفظ شور و نشاط اجتماعی محیط شهری به ویژه با توجه به وضعیت شیوع ویروس کرونا و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، گفت: نشاط، شادابی و زنده بودن محیط شهری نباید در هیچ شرایطی مورد غفلت قرار گیرد.
وی برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای ایام هفته درختکاری را مورد توجه قرار داد و افزود: سعی مجموعه شهرداری قم در سال‌های گذشته موجب افزایش سرانه فضای سبز شهر قم به بیش از ۲۰ متر مربع شده است که این امر نقش بسزایی در شادابی و نشاط محیط شهری دارد.
سقاییان‌نژاد با دعوت از شهروندان جهت مشارکت در برنامه‌های این هفته، گفت: یکی از فرصت‌هایی که شهروندان می‌توانند همراهی و مشارکت با مجموعه شهرداری را داشته باشند هفته درختکاری و مشارکت در کاشت درختان و افزایش کمی و کیفی فضای سبز شهر خواهد بود.
شهردار قم اجرای پروژه‌های با محوریت رفاه و تفریح شهروندان را از برنامه‌های اصلی شهرداری قم دانست و اضافه کرد: در سال ۱۳۹۹ پروژه‌های زیادی برای این بخش در نظر گرفته شده بود که با توجه شرایط ویژه شیوع ویروس کرونا امکان استفاده از آن‌ها برای شهروندان میسر نشد و شهرداری قم خود را موظف می‌داند به محض بهبود شرایط، تمهیدات بازگشایی و افتتاح این پروژه‌ها را در اسرع وقت اجرا نماید.
وی شهربازی بوستان علوی، مجموعه باغ پرندگان، بوستان طبقاتی شهیدان زین‌الدین، بوستان‌های منطقه‌ای و محله‌ای و سالن‌های ورزشی مناطق را از جمله پروژه‌های به بهره‌برداری رسیده در سال ۱۳۹۹ عنوان کرد و افزود: شهربازی بوستان غدیر، تله‌سیژ بوستان علوی، فاز نخست بوستان بزرگ زائر و بوستان حنانه مراحل پایانی بهره‌برداری را طی می‌کنند و تا پایان سال در اختیار شهروندان قرار خواهند گرفت و همچنین عملیات اجرایی شهربازی معارفی و شهربازی فدک نیز آغاز خواهد شد.
سقائیان‌نژاد فضاسازی شهری در ایام سال جدید را از دیگر برنامه‌های شهرداری قم عنوان کرد و ادامه داد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده در حوزه خدمات شهری و زیباسازی، اقدامات ویژه‌ای در ایام پایانی سال را در شهر قم شاهد خواهیم بود.