به گزارش پایگاه خبری ربیع، فرماندار سمنان گفت: آیت الله رئیسی دستور تأسیس شعب تخصصی قضایی با موضوع تجاری و اقتصادی دادند  تا از طریق این شعب از خبرگان این حوزه‌ها استفاده شود و در مراجع قضایی هم با دقت و سرعت به پرونده‌های جاری و اقتصادی بنگاه‌های تولیدی در جهت کمک و مساعدت به تولید رسیدگی شود.
مهندس نادر فخری عنوان کرد؛ با اشاره به سفر آیت الله رئیسی به استان سمنان اظهار داشت: این سفر یکی از سفر‌های ماندگار و ارزشمند برای مردم استان و شهرستان سمنان بود البته بیانات و اقدامات آقای رئیسی از زمان حضورش در دستگاه قضا، بارقه امیدی در دل مردم ایجاد کرده است.
وی افزود: از سه ماه قبل که زمزمه حضور آیت الله رئیسی در سمنان مطرح شد، شهروندان استان واکنش و اشتیاق وافری از خود نشان دادند چرا که  اقدامات رئیس قوه قضاییه در بحث مبارزه با فساد، اجرای عدالت مورد اقبال مردم کل ایران و سمنان قرار گرفته است.
فرماندار سمنان با بیان اینکه اصلاحات داخلی و برخورد با فساد و رفع موانع کارفرآینان و سرمایه‌گذاران، از سوی رئیس دستگاه قضا نیز به‌نوبه خود جای تقدیر دارد، عنوان کرد: اقدامات آیت الله رئیسی باعث افزایش سرمایه‌گذاری و امید کارآفرینان و سرمایه‌گذاران شده است؛ تولید رونق گرفته و بنگاه‌های راکد مجدداً به عرصه اقتصادی بازگشته‌اند.
فخری اضافه کرد: آیت الله رئیسی در سفر خود به استان سمنان، چند جلسه حضوری و یا وبیناری با مدیران دستگاه‌های اجرایی و همچنین مجموعه همکاران خود در دستگاه قضایی و زیر مجموعه آن داشتند.
فرماندار سمنان اضافه کرد: آیت الله رئیسی در سخنان خود در شورای اداری استان، سیاست‌ها و برنامه‌های حوزه قضایی را  مطرح کردند و همچنین به سخنان حاضران نیز گوش دادند که در این جلسه گزارشات مهمی از آخرین وضعیت حوزه های مختلف استان هم مطرح شد.
وی افزود: یک خواسته دیرینه و مطالبه قدیمی مردم، در رابطه با تبدیل زندان سمنان به یک مرکز فرهنگی بود که آقای رئیسی قول انجام این مهم را داده و از این مرکز بازدید کردند که پیرو این دستور،  روز گذشته شهرداری کار عملیات اجرایی تغییر کاربری آن مجموعه را آغاز کرده است.
فخری تأکید کرد: آیت الله رئیسی در سخنان خود در جلسات برگزار شده دز شهر سمنان، درباره فساد، انواعش و نحوه برخورد با آن توصیه‌های و تذکراتی به مدیران اجرایی داشتند تا مدیران اجرایی دستگاه‌ها خود مراقبتی و مبارزه با این پدیده را دستور کار خود قرار دهند.
وی گفت: آیت الله  رئیسی دستور تأسیس شعب تخصصی قضایی با موضوع تجاری و اقتصادی دادند  تا از طریق این شعب از خبرگان این حوزه‌ها استفاده شود و در مراجع قضایی هم با دقت و سرعت به پرونده‌های جاری و اقتصادی بنگاه‌های تولیدی‌ در جهت کمک و مساعدت به تولید رسیدگی شود.
فخری اضافه کرد: آیت الله  رئیسی در  این سفر استانی خود به کرات توصیه کردند از تملک اموال شرکت‌ها و کارخانجات تا حد توان خودداری شود تا به هیچ عنوان تولید متوقف نشود و مسئولان اجرایی و قضایی همراهی خوبی با کارآفرینان و سرمایه گذاران داشته باشند.