به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از فارس، دکتر فائقه شوشتری زاده، رئیس اداره نظارت و ارزیابی فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل دانشگاه علوم پزشکی استان البرز امروز گفت: اطلاعیه ای مبنی بر دستور جمع آوری شربت سرفه کودکان آیورا ۶۰ میلی لیتری و کپسول مهزل شرکت دایان طب اکسیر با هدف حفظ سلامت جامعه به ویژه کودکان در سطح استان صادر شد.

رئیس اداره نظارت و ارزیابی فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل دانشگاه علوم پزشکی استان البرز در تشریح این اطلاعیه بیان کرد: تمام مؤسسین و مسؤولین فنی داروخانه های البرز موظف شدند در این راستا اقدام کنند.

این مقام مسؤول در ادامه به نامه های شماره ۱۷۹۹۵/۶۶۵ و ۱۷۹۷۲/۶۶۵ اشاره کرد و یادآور شد: این نامه ها در تاریخ ۹۸/۰۲/۰۸ توسط مدیرکل امور فرآورده های طبیعی سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو، مورد بررسی قرار گرفت.

شوشترزاده بیان کرد: آخرین شماره ثبت شربت آیورا ۱۲۰ میلی لیتری با کد IRC:1228149702 مورخ ۸۸/۰۳/۱۱ بوده و اعتبار آن منقضی شده است.

وی ادامه داد: همچنین شربت با بسته بندی ۶۰ میلی لیتری تاکنون هیچگونه مجوز و پروانه ساختی از اداره کل دریافت نکرده و کپسول مهزل نیز تاکنون هیچگونه مجوزی اعم از تولید، واردات، توزیع، فروش و عرضه نداشته است؛ از این رو انتظار می رود دو فرآورده مذکور سریعاً از سطح عرضه جمع آوری شوند.

انتهای پیام/د/۱۱۰۲/س/