طرز تهیه خورشت کرفس مجلسی:

خورش کرفس یکی از خورشت های خوشمزه ایرانی است که اگر خوب پخته شود هیچ کس نمی تواند به آن نه بگوید پس با نمناک همراه باشید تا دستور پخت خورشت کرفس مجلسی را آموزش دهیم.

خورشت کرفس مجلسی

مواد لازم خورشت کرفس مجلسی:

مواد لازم مقدار
گوشت خورشتی نیم کیلو
پیاز متوسط ۱ عدد
کرفس ۶۰۰ گرم
جعفری خشک ۱ پیمانه
نعناع خشک نصف پیمانه
پیاز داغ ۵ قاشق غذاخوری
آبلیمو نصف پیمانه
زرد چوبه و فلفل ۱ قاشق چایخوری
نمک به میزان لازم

مواد لازم خورشت کرفس

دستور تهیه خورشت کرفس :

قبل از شروع پخت خورش کرفس ابتدا پیاز را نگینی خرد می کنیم و کنار می گذاریم و سپس کرفس ها را در اندازه های مناسب و برابر خرد می کنیم و کنار می گذاریم.

مرحله اول

پیاز های خرد شده را درون قابلمه می ریزیم و روی شعله قرار می دهیم و با مقداری روغن تفت می دهیم و سپس گوشت خورشتی خرد شده را اضافه میکنیم و دوباره تفت می دهیم و بعد فلفل سیاه و زرد چوبه را اضافه میکنیم و به مدت ۱۰ دقیقه تفت می دهیم.

خورشت کرفس خانگی

مرحله دوم

سپس به اندازه یک لیتر آب جوش اضافه میکنیم ( آب باید به حدی باشد تا روی گوشت ها را بپوشاند) و شعله را زیاد می کنیم تا خوب بجوشد و وقتی جوشید کفی که روی خورشت تشکیل می شود را با قاشق خارج کنید و شعله را کم کنید تا گوشت نیم پز شود.

دستور پخت خورشت کرفس

مرحله سوم

در این فاصله که گوشت می پزد شما درون یک تابه بزرگ مقداری روغن بریزید و کرفس های خرد شده را درون تابه بریزید و روی حرارت قرار دهید و تفت دهید تا از حالت سفتی خارج شود.

بعد از اینکه کرفس نرم شد جعفری و نعنا خشک را اضافه کنید و به مدت ۳۰ ثانیه با کرفس تفت دهید.(بیشتر تفت ندهید چون مزه خورشت تلخ می شود)

خورشت کرفس

مرحله چهارم

بعد از اینکه گوشت نیم پز شد کرفس تفت داده شده را به گوشت ها اضافه میکنیم و نمک را در این مرحله اضافه میکنیم و مقداری هم می زنیم و سپس درب قابلمه را می گذاریم و اجازه می دهیم با شعله متوسط حدود ۱۵ الی ۲۰ دقیقه مواد بجوشند.

خورش کرفس مجلسی

مرحله پنجم

پیاز داغی که از قبل آماده کرده ایم را در این مرحله به خورشت کرفس اضافه میکنیم و ۱۵ دقیقه دیگر اجازه می دهیم تا مواد در کنار یکدیگر بجوشند و مزه های آنها ترکیب شود.بعد از گذشت این مدت خورشت شما آماده است و می توانید شعله را خاموش کنید و آبلیمو را روی خورشت بریزید و بعد از ۵ دقیقه خورشت را سرو کنید.