نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان ضمن اعلام  حمایت خود  از توسعه گردشگری سلامت  بر لزوم گردشگری فرهنگی تاکید کرد و گفت: هتل  از مهمترین زیرساخت های گردشگری است و بایستی در راستای کمبود آن در اصفهان برنامه ریزی کرد .

به گزارشپایگاه خبری ربیع وبه نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان ،آیت الله سید یوسف طباطبائی نژاد در دیدار رئیس شورای شهر و مسوولین کمیسیون گردشگری و برند شهری اصفهان تصریح کرد:گردشگری سلامت را ایمن ترین بخش  صنعت گردشگری است و مسوولین شهر باید برنامه ریزی جدی در این خصوص داشته باشند .

وی از گردشگری به عنوان جلوه گاهی از عینیت بخشیدن به آیه ۱۳ سوره حجرات که در آن از سوی خداوند « به آفرینش انسان از یک مرد و زن در ملیت ها و قومیت های متفاوت برای شناخته شدن و الفت یافتن نسبت به یکدیگر » تاکید شده است؛ یاد کرد  .

«محمد رضا رجالی» رییس کمیسیون گردشگری و برند شهری اتاق بازرگانی اصفهان نیز در  این دیدار ضمن ارایه گزارشی از ظرفیت های متعدد و متنوع اصفهان به عنوان کانون گردشگری ایران و آمار مستند از سهم اصفهان در بازارهای جهانی و منطقه ای از این صنعت درآمد زا که تامین کننده اقتصاد آینده کشور خواهد بود،خواستار تقویت زیر ساخت های فرهنگی از سوی ستاد اقامه نماز اصفهان در این زمینه شد.

در این دیدار که رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان, نایب رئیس کمیسیون گردشگری و برند شهری و مسؤول کمیته توسعه فرهنگ و بررسی نیاز های آموزشی این کمیسیون حضور داشتند برسیاست های مرتبط با گردشگری در برنامه ششم توسعه ،ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری تاکید شد و همچنین مزیت های اقتصادی صنعت گردشگری و جایگاه منحصر به فرد اصفهان در این زمینه معرفی شد.