به گزارش پایگاه خبری ربیع، آیت‌الله آملی لاریجانی در جلسه مسئولان عالی قضایی، راهپیمایی اربعین را از نشانه‌های محبت به اهل بیت(ع) دانست و خاطرنشان کرد: آنچه در راهپیمایی عظیم اربعین متجلی می‌شود برای همه ما حیرت‌انگیز است. اینکه حسب گزارش‌ها بیش از ۲۰ میلیون زائر با کمترین امکانات دولتی و صرفا با بهره‌مندی از خدماتی که مردم عادی با جان و دل ارائه می‌کنند، در یک مکان گرد هم بیایند، خلوص و ایثار و هم‌نوایی عجیبی را به نمایش می‌گذارد.
رئیس قوه قضائیه با اشاره به امدادهای ائمه اطهار(ع) به آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی، افزود: همه مشاهده کردند در همین روزهای اخیر چگونه آمریکایی‌ها و اذناب آنها به‌ویژه جریان‌های وهابی و تکفیری در بوق‌های تبلیغاتی خود می‌دمیدند تا این حرکت عظیم معنوی را مخدوش کنند؛ اما همگان دیدیم محبت مردم به اهل بیت(ع)، با این قبیل هیاهوهای تبلیغاتی پوچ از بین نمی‌رود و مردم در کنار شیعیان عراق حرکتی را خلق کردند که نشان داد آرمان‌های عاشورا همچنان زنده است.
آملی لاریجانی با اشاره به راهپیمایی دیروز خاطرنشان کرد: امسال به دلیل نحوه برخورد آمریکایی‌ها با مردم، شاهد حضور معنادار ملت بصیر ایران در سراسر کشور بودیم؛ از این جهت که آمریکا به‌ویژه در سال‌های اخیر تلاش کرده با اعمال فشارهای سنگین اقتصادی، مردم را از نظام جمهوری اسلامی جدا کند و به‌تازگی نیز با به‌کارگیری سخیف‌ترین ترفندهای عملیات روانی مانند درج روزشمار برای شروع تحریم‌ها، ملت ایران را علیه نظام تحریک کند.
رئیس قوه قضائیه با اشاره به استقامت چهل ساله مردم در برابر دشمنی‌های آمریکا تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران و مردم بزرگ ما همانند بعضی کشورها نیستند که پس از دوشیدن اموالشان به آنها گفته شود اگر حمایت‌های ما نباشد دو هفته هم دوام نمی‌آورید. مردم بصیر ما از پیر و جوان در شهرهای بزرگ گرفته تا روستاهای کوچک، با بینشی عمیق پای آرمان‌های انقلاب ایستاده‌اند و اجازه نداده‌اند این خواب دشمن که انقلاب اسلامی چهل سالگی خود را نخواهد دید، تعبیر شود.
آملی لاریجانی با بیان اینکه جمهوری اسلامی امروز قدرتمندتر از همیشه در مسیر رشد و بالندگی قرار دارد، به پیشرفت‌های صنعتی و علمی کشور در عرصه‌های گوناگون اشاره کرد و افزود: ایران اسلامی حرف اول را در منطقه می‌زند و آمریکایی‌ها را با خفت روبه‌رو کرده است. در مقابل چنین عزتی شاهد رفتار حکام سعودی با آن میزان ثروت یا به قول آمریکا آن میزان شیردهی هستیم که مدام از سوی آمریکا تحقیر می‌شـوند.
رئیس قوه قضائیه با تأکید بر اینکه هیئت حاکمه آمریکا باید در جهت اصلاح فهم خود گام بردارد و رئیس‌جمهور این کشور فریب دروغگویی‌های مشاوران خود را نخورد، تصریح کرد: براساس این محاسبات غلط تصور کرده‌اند اگر سه ماه به ایران فشار بیاورند، نظام جمهوری اسلامی ساقط می‌شود. حرکت مردم در ۱۳ آبان نشان داد آمریکا باید در این خیال خام باقی بماند؛ زیرا جمهوری اسلامی آب‌دیده است و مردم ایران نیز در طول تاریخ پرافتخار خود در مقابل قوی‌ترین دشمنان ایستاده‌اند.
آملی لاریجانی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به تلاش‌های دشمن برای ایجاد تلاطم در بازار و اقتصاد کشور با هدف ایجاد شکاف میان مردم و نظام طی ماه‌های اخیر گفت: در کنار این دشمنی‌ها عده‌ای در داخل به دنبال سودجویی و کسب ثروت‌های بادآورده بودند. ما نیز به این افراد هشدار دادیم برخوردهایمان جدی و قاطع خواهد بود. دوباره اعلام می‌کنم دستگاه قضایی ضمن حمایت کامل از سرمایه‌گذاری سالم و برخورد با افراد یا نهادهایی که به نحوی بخواهند در مقابل این قبیل سرمایه‌گذاری‌ها موانعی ایجاد کنند، به‌شدت با کسانی که تلاش دارند از رخنه‌های امنیتی و اقتصادی برای تحصیل مال و انباشت ثروت بادآورده استفاده کنند، مقابله خواهد کرد.