السلام علیک یا ربیع الانام

این پایگاه خبری همزمان با جمعه یکم صفرالمظفر سال ۱۴۳۷ با مجوز شماره ۷۶۰۹۷ مورخ ۱۸ آبانماه ۱۳۹۴ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فعالیت آزمایشی خود را با هدف کمک به رشد، پویایی و شکوفایی  اقتصاد اجتماعی آغاز کرده و در شبکه اینترنت قرار گرفته است.

این رسانه برای پاسخگویی مناسب به نیاز مخاطبین فهیم، فرهیخته و مشکل پسند خود برآن شد متناسب با پیشرفت‌های فناورانه آیت خود را بروز رسانی کرده و به کار اطلاع رسانی و شفافیت خبری خود ادامه دهد.

این پایگاه موفق شده با انتشار ۲۴ ساعته  قریب به  ۱۰۰۰ مطلب از اخبار و رویدادهای  ایران و جهان   را در قالب خبر، گزارش، تحلیل،  یادداشت، جدول و نمودار و … در محیطی جذاب ارائه و اخبار لحظه به لحظه نرخ  سکه، طلا و ارز ، بورس‌های داخلی، کالاهای اساسی و فلزات گران بها و … را اطلاع رسانی نماید و هم اکنون یکی از پایگاه های خبری پر مخاطب کشور شناخته می‌شود.

این رسانه اقتصادی اجتماعی همچون گذشته درصدد است با همکاری و هماهنگی تنگاتنگ با مراکز علمی، تحقیقاتی و دانشگاهی و جذب نخبگان، کارشناسان و کنش گران جدی عرصه اقتصاد و با تعامل و همکاری همه بخش‌های اقتصادی (دولتی و غیر دولتی)  به تحقق سیاست‌های ” اقتصاد مقاومتی ” که کلید رفع مشکلات اقتصادی کشور است گام های مثبت و مؤثری در راستای رشد، پویایی و شکوفایی  اقتصاد کشور بردارد.

آیین نامه حرفه‌ای

۱- خبرنگاران ما به واقعیت‌های عینی توجه می‌کند و اخبار صحیح و دقیق و تفسیرهای منطقی و منصفانه را در اختیار خوانندگان می‌گذارد. رسانه ما به هیچ وجه جناحی عمل نمی‌کند و تنها خط قرمز او قانون و خطوط مشخص شده توسط مقام معظم رهبری است.

۲- خبرنگاری یک خدمت اجتماعی است، نه یک فعالیت بازرگانی و روزنامه‌نگار همواره براساس وجدان اخلاق عمل می‌کند. در این راستا بخش خبر و بخش بازرگانی در ربیع کاملاً مجزا هستند.

۳- خبرنگاران پایگاه خبری ربیع اگر اخباری را از منبعی دیگر منتشر کنند، حتماً منبع را ذکر می‌کنند.

۴- سرقت ادبی، مخدوش ساختن متن‌ها و سندها و حذف اطلاعات اساسی رویدادها در این پایگاه خبری مطرود است.

۵- خبرنگار ربیع از پذیرش هرگونه پاداش مادی برای پیش‌برد مقاصد خصوصی مغایر با مصالح عمومی، خودداری می‌کند.

۶- این پایگاه و خبرنگارانش از قبول هرگونه فشار و تهدید برای انتشار مطالب یا تغییر محتویات آنها، خودداری کرده و از خط‌مشی عمومی رسانه و اصول شرافت حرفه‌ای خویش تبعیت می‌کند.

۷- خبرنگارما با احترام به استقلال و حاکمیت ملی، نظم و امنیت عمومی و مصالح همگانی از اصول شرافت حرفه‌ای خویشتن تبعیت می‌کند.

۸- خبرنگار ربیع به اصول دینی و معتقدات مذهبی، آداب و سنن قومی و ملی، اخلاق حسنه و عفت عمومی احترام می‌گذارد و از گرایش به تبعیض خصومت آمیز در این زمینه‌ها و همچنین تشویق و تحریک به جنگ تجاوزکارانه نسبت به کشورهای دیگر خودداری می‌کند.

۹- تیم خبری ربیع برای پاسداشت ارزش‌های اسلامی و انسانی از جمله عدالت‌طلبی، آزادیخواهی، صلح و امنیت بشر، استقلال و پیشرفت فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی ملت‌ها و فرهنگ‌ها، احترام خاص قائل است.

۱۰- کوشش در راه همزیستی مسالمت‌آمیز ملت‌ها، مقابله با گسترش وسایل و ادوات کشتار جمعی، جلوگیری از آلودگی محیط‌زیست و مبارزه علیه سلطه فرهنگی از رسالت‌های مهم خبرنگاری است.

۱۱-احترام به حیثیت شخصی و حریم خصوصی افراد، خودداری از توهین، تهمت و افتراء نسبت به اشخاص و تلاش در حفظ سلامت و آرامش روانی جامعه از وظایف خبرنگاران و نویسندگان ما محسوب می‌شود.

۱۲- خبرنگار ما موظف است ضمن دفاع از آزادی خبر و تفسیر و انتقاد، اسرار حرفه‌ای خود را حفظ کند و از افشای اطلاعات و اخباری که به صورت محرمانه به‌دست می‌آورد به جز مواردی که با حکم دادگاه مشخص می‌شود، خودداری کند.

مخاطبان ما صاحبان کسب و کار، مدیران، روسای بانک‌ها، بیمه‌ها، ارگان‌های دولتی، شرکت‌ها و فعالان اقتصادی هستند که می‌خواهند یک روز زودتر از اخبار مطلع شوند و در نتیجه به روزنامه‌ها اکتفا نمی‌کنند.

امید است با وجود این سایت و امکانات جانبی آن که به طور مستمر به مخاطبان عرضه و معرفی خواهند شد، بتوانیم سهمی در پویایی هرچه بیشتر سیستم اقتصادی اجتماعی در کشور عزیزمان داشته باشیم.

البته در این مسیر توجه به سیاست‌های دولتی و در امان ماندن از گرداب سیاست گذاری‌های متزلزل و خلق‌الساعه برای سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی ضروری است که ما سعی می‌کنیم با نقد و بررسی این سیاست گذاری‌ها و روشن کردن راه پیش رو در این مسیر در کنار مردم عزیز و صاحبان کسب و کار و کارآفرینان جبهه اقتصاد و صنعت باشیم.

ربیع آماده شنیدن نظرات، انتقادات و پیشنهادات ارزنده شماست.

همچنین برای معرفی محصولات و یا برند خود می‌توانید در پایگاه خبری ربیع تبلیغ کنید. برای این کار می‌توانید با شماره‌های ۰۳۱۳۲۵۰۴۲۵۴ الی ۶ (داخلی ۴) پایگاه خبری ربیع تماس بگیرید. یا به آدرس raby.news@gmail.com ایمیل بزنید.

مدیر مسئول: مظفرحاجیان حسین آبادی

صاحب امتیاز: موسسه فرهنگی هنری نسیم هنر

دبیر هماهنگی اجرایی: نجمه کریمیان

مدیر پشتیبانی و مالی: محمدحاجیان

سرپرست تحریریه: علی حاجیان

آدرس: تهران – میدان ولیعصر – خ زرتشت غربی – پ ۴۵

اصفهان – میدان احمد آباد – خ ولیعصر – ک ۳۸ – پ ۴۳