دومین کرسی علمی بین‌المللی وقفی با حمایت مالی یک خیر و با استادی دکتر محمد شاهیده پور، عضو هیات علمی دانشگاه ایلینویز آمریکا در دانشگاه کاشان راه‌اندازی شد.

به گزارش کیمیای وطن از اصفهان، دکتر عباس زراعت، رییس دانشگاه کاشان هدف از راه‌اندازی این کرسی علمی را ارتباط با اساتید برجسته ایرانی خارج از کشور در راستای توسعه علمی دانست و اظهار کرد: دانشگاه کاشان به عنوان نخستین دانشگاه در ایران، راه‌اندازی چندین کرسی بین‌المللی علمی با موضوعات خاص و تحت حمایت خیرین را که به صورت وقف خاص است، در دستور کار دارد.

زراعت با اشاره به راه‌اندازی نخستین کرسی علمی با حمایت مالی مهندس سعیدی و اعطای کرسی به دکتر منصوری، مدیر پروژه رصدخانه ملی افزود: دومین کرسی نیز که حمایت مالی آن را «نوربخشیان» بر عهده گرفته است، به پروفسور شاهیده پور، استاد دانشگاه ایلینویز واگذار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در دومین کرسی و تفاهم‌نامه‌ای که با دانشگاه ایلینویز آمریکا منعقد شده، در نظر است که شهر کاشان به عنوان شهر هوشمند معرفی شود.

رییس دانشگاه کاشان اظهار کرد: شهر هوشمند بسیاری از مسائل مورد نیاز مردم همچون آب، برق، گاز، ترافیک، سلامت، مدیریت و خدمات دولتی را به شکل هوشمند ارائه می‌کند.

زراعت به ایجاد مرکز تحقیقات و توسعه فناوری شبکه هوشمند با همکاری پژوهشگاه نیرو در این دانشگاه اشاره و تصریح کرد: در این مرکز کارهای توسعه شبکه هوشمند و شهر هوشمند با همکاری ایرانیان داخل و خارج از کشور و تحت مدیریت پروفسور شاهیده پور انجام می‌شود.