به گزارش پایگاه خبری ربیع، به نقل از  فارس به نقل از «topuniversities»، دانشگاه دورهام دانشگاهی در انگلیس است که در شهر دورهام قرار دارد.

این دانشگاه در سال ۱۸۳۲ تأسیس شده‌ و هم‌اکنون بیش از ۱۵ هزار و ۵۰۰ دانشجو دارد که متشکل از ۱۶ کالج مستقل است.

گزارش‌های منتشر شده حاکی از‌ آن است که دانشگاه دورهام بعد از دانشگاه‌های آکسفورد و کمبریج، سومین و قدیمی‌ترین دانشگاه انگلیس محسوب می‌شود.

دانشگاه دورهام اولین دانشگاهی بود که بعد از ۶۰۰ سال در انگلیس تأسیس شد؛ قبل از دورهام، آکسفورد و کمبریج تنها دانشگاه‌های معتبر این کشور محسوب می‌شدند.

این دانشگاه جزء پرنفوذترین دانشگاه‌های انگلیسی زبان محسوب می‌شود و در سال ۲۰۱۱ در رتبه سوم معتبرترین دانشگاه انگلیس قرار گرفت؛ برای مقطع لیسانس، ورود به دانشگاه دورهام بسیار رقابتی است.

بنابر آمار آموزش عالی انگلیس، قسمت قابل توجهی از جمعیت دانشجوی دانشگاه دورهام از مدارس خصوصی پذیرفته می‌شوند.

از زمان تأسیس دانشگاه تا به امروز، تعداد قابل توجهی از دانشمندان و سیاست‌مداران انگلیسی و بین‌المللی از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شدند.

تقریبا ۲۱ درصد از دانشجویان دانشگاه دورهام را دانشجویان بین‌المللی تشکیل داده‌اند و همراه با کارمندان و دانشجویان، نماینده حدود ۱۵۰ کشور و ملیت هستند.

این دانشگاه بر اساس رتبه‌بندی ۲۰۱۸ (مجله The Times and The Sunday Times University Guide) در رتبه ۵ بهترین دانشگاه‌های انگلیس و براساس رتبه‌بندی جهانی QS، در رتبه ۹۷ از ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا قرار گرفته است.

کیو. اس همچنین دانشگاه دورهام را در رتبه ۵۰ برای شهرت کارفرمایان قرار داده است.

دانشگاه دورهام از سه دانشکده هنر و علوم انسانی، علم و علوم اجتماعی و سلامت تشکیل شده است؛ در مجموع دورهام ۱۶ دانشکده با ۲۵ دپارتمان و مدرسه دارد که با هم بیش از ۲۰۰ دوره کارشناسی و ۱۳۰ دوره کارشناسی ارشد و همچنین برنامه‌های تحقیقاتی را ارائه می‌دهند.

انتهای پیام/