طالبی با اشاره به نقش نهاد رهبری در انتخابات گفت: با توجه به حساسیت‌های موجود نسبت به دانشگاه اصفهان، در انتخابات مختلف باید دانشگاه استقلال خود را حفظ کند و تحت تأثیر جریانات بیرون از دانشگاه نباشد.به گزارش ربیع به نقل از صاحب نیوز ،رئیس دانشگاه اصفهان ظهر چهار شنبه در مراسم تکریم و معارفه مسئول نهاد نمایندگی دانشگاه اصفهان ضمن تشکر از زحمات حجت‌الاسلام تقوی در سمت ریاست نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه اصفهان اظهار داشت: در چندین دوره ریاست نهاد رهبری در دانشگاه، دوره همکاری با حجت‌الاسلام تقوی از بهترین دوره‌های فعالیت بوده است و ایشان همواره به عنوان مشاور دلسوز دانشگاه همکاری داشته‌اند.

هوشنگ طالبی دانشگاه اصفهان را جای حساسی دانست و افزود: با توجه به حساس بودن موقعیت دانشگاه اصفهان کار در آن دشوار است و کوچک‌ترین بی‌توجهی باعث ایجاد مشکل می‌شود، همچنین به مسائل دانشگاه باید نگاهی چند بعدی داشت.

رئیس دانشگاه اصفهان با اشاره به جایگاه حجت‌الاسلام تقوی در هیأت رئیسه و هیأت جذب دانشگاه، بیان داشت: در تمام مشکلات دانشگاه و در زمان اتخاذ تصمیمات سخت ایشان بهترین راهنما و مشاور برای هیأت رئیسه بودند.

طالبی به نقش نهاد رهبری در انتخابات و حساسیت‌های مربوط به آن اشاره کرد و گفت: با توجه به حساسیت‌های موجود نسبت به دانشگاه اصفهان، در انتخابات مختلف باید تمهیدات لازم اندیشیده شود که یکی از این تمهیدات این است که دانشگاه استقلال خود را حفظ کند و تحت تأثیر جریانات بیرون از دانشگاه نباشد.

وی با اشاره به همکاری مناسب دانشجویان، تشکل‌ها و مسؤولان در این مدت، اذعان کرد: اگر دانشگاه تأثیری هم از بیرون می‌گیرد، باید تأثیر محترمانه، صحیح و عقلانی و نه تأثیر بیرونی تقلیدی باشد.

رئیس دانشگاه اصفهان در پایان ضمن ابراز امیدواری از ادامه این حسن همکاری، تأکید کرد: امیدواریم با ادامه حسن همکاری دانشگاه اصفهان با همین پویایی و همکاری این چنینی به کار خود ادامه دهد.

در ادامه این مراسم حجت‌الاسلام علی تقوی نیز ضمن تبریک اعیاد قربان و غدیر، اظهار داشت: بنده در راه تبلیغ مسائل دینی هرچه در توان داشتم، گذاشتم.

وی افزود: مسیر تبلیغ راه مورد نظر اهل بیت و شهدا است و شهدای دفاع مقدس یاری گر مبلغان دین بودند.

مسؤول سابق نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه  اصفهان ویژگی بارز پیامبر(ص) را رحمه للعالمین بودن دانست و گفت: فعالیت در دانشگاه باید بر اساس رحمت، مهربانی و دلسوزی باشد.

حجت‌الاسلام میثم شریف مسؤول جدید نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه اصفهان بیان داشت: در این چند سال از خدمات حجت‌الاسلام تقوی بهره بردیم و دفتر نهاد رهبری در دانشگاه اصفهان عملکرد قابل قبولی داشته است.

وی رسالت نهاد رهبری را با توجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب، انسان ساختن دانست و اذعان داشت: وظیفه روحانیون چه در دفاتر نهاد نمایندگی و چه در حوزه تبلیغ این است که منبعی برای روحانیت و اسلامیت باشند و در حوزه دین مقصود این است که مسیر را به سر انجام مقصود برسانیم.

مسؤول جدید نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه اصفهان در پایان تأکید کرد: باید مسؤولیت را مسؤولیت بدانیم و باری که به عهده ما گذاشته شده است و دعا کنید که این مسیر را به گونه‌ای که مرضی خداوند متعال است، به سرمنزل مقصود برسانیم.