به گزارش پایگاه خبری ربیع، مسئول فرهنگی دانشگاه آزاد اصفهان گفت: محیط دانشگاه علمی است و باید ضوابط در دانشگاه و محیط علمی رعایت شود و البته که این مسائل رعایت می‌شود، در اجتماع نیز مبنا نباید فراموش شود و مبنای ما شرع و قانون است و عرف جامعه را نیز باید در نظر گرفت.

حجت‌الاسلام علی شهریاری در پاسخ به خبرنگار کیمیای وطن مبنی بر حفظ شئونات اسلامی در بین دانشجویان و بخصوص جلوگیری از گسترش منکراتی مانند خالکوبی ادامه داد: در دانشگاه آزاد بخشنامه‌ای با عنوان آراستگی و شئون رفتاری دانشگاهیان داریم و این ضوابط تنها مختص ایران نیست و در سراسر دنیا اجرا می‌شود.

وی تصریح کرد: اجتماع یک خانه بزرگ است که باید قوانین در آن رعایت نشود، همه باید دست به دست هم بدهیم تا قوانینی که به نفع خودمان است را گسترش دهیم.

وی با اشاره به اینکه نکته قابل توجه در دانشگاه آزاد ارتباط مستقیم با جوانان است و با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری در گام دوم باید از جوانان استفاده کرد که این ظرفیت در دانشگاه آزاد موجود است ادامه داد: موضوع امر به معروف و نهی از منکر از موضوعات بسیار مهمی است که همه آن را دوست دارند، همه باید تلاش کنیم تا جامعه‌ای عاری از بدی‌ها و زشتی‌ها داشته باشیم.

وی افزود: خوبی‌ها و بدی‌ها به معنای عام است و تنها یک بدی یا یک خوبی را مدنظر نداریم، بحث معروف و منکر بحث تنها جامعه ما نیست و در همه جامعه‌ها بدی‌ها را بد می‌دانند.

مسئول فرهنگی دانشگاه آزاد اصفهان خاطرنشان کرد: رسالت ما سنگین‌تر است به دلیل اینکه رسالت دینی داریم، دانشگاه آزاد استان اصفهان با ظرفیت بالایی که از مجموعه دانشجویان، اساتید و کارمندانی که دارد می‌تواند در این راستا کار و تلاش کند.

وی گفت: در حال حاضر آنقدر که عرصه هنر و رسانه تاثیرگذار است شاید هیچ عرصه دیگری به این میزان تاثیرگذار نباشد، یک عکس می‌تواند دنیا را متأثر کند.